Понад половина переселенців, які опинилися в Києві, збираються лишитися в столиці, - опитування

Понад половина переселенців, які опинилися в Києві, збираються лишитися в столиці, - опитування

16:55 Березень 2, 2023

Життя 1156 5 хвилин

Magyar

Понад половина опитаних внутрішніх переселенців, які опинилися в Києві після початку повномасштабного вторгнення, тією чи іншою мірою пов’язують своє майбутнє життя зі столицею України.

Про це свідчить опитування соціологічної групи “Рейтинг”, проведене 16-27 лютого 2023 року.

Як зазначають соціологи, більша частина представників обох опитаних груп не фіксують складнощів у відносинах. Так, 65% опитаних киян відзначили відсутність напруги у відносинах між переселенцями та киянами, і лише близько 20% зазначили, що вона існує. Серед переселенців про відсутність напруги у відносинах із місцевими зазначили майже 80%, близько 20% – про її наявність.

За даними соціологів, 28% ВПО, які опинилися в Києві, пов’язують своє майбутнє життя зі столицею України, майже стільки ж – 27% – “скоріше пов’язують”. Близько третини ВПО не планують свого майбутнього життя в столиці.

При цьому соціологи відзначають досить позитивне ставлення киян до співвітчизників, які приїхали. 55% опитаних киян позитивно поставилися б до того, якби частина переселенців залишилися жити в місті, працювати, 35% – нейтрально, і тільки 8% – негативно.

І кияни, і “нові кияни” єдині в оцінці комфортності міста: близько 90% опитаних киян і ВПО вважають Київ комфортним для проживання. Протилежну думку мають 9% киян і 6% переселенців.

Як зазначають соціологи, основна причина вибору Києва як міста проживання серед переселенців, що мешкають наразі у Києві, – наявність родичів і близьких друзів (45%). Серед інших – можливість знайти роботу (26%) та безпека міста в умовах війни (22%). 8-9% зазначили, що їм подобається Київ і тут є багато можливостей, щоб розпочати нове життя, 5% – що тут є вільні місця для тимчасового проживання. Для 4% було байдуже, куди виїжджати, ще для 2% – це було рішення організації, відповідальної за переселення. 

17% переселенців зазначили, що їхнє житло, де вони мешкали до війни, зруйноване і непридатне для життя. У 24% – частково пошкоджене, 2% – було зруйноване, але вже відновлене, у 35% – без змін. 21% сказали, що не мають інформації про стан свого житла. Про більшу кількість руйнувань зазначили переселенці з Донбасу та старші опитані.

85% опитаних киян зазначили, що вони однозначно пов’язують свої плани на майбутнє з проживанням у Києві, ще 11% – скоріше пов’язують, близько 3% – не мають планів залишатися жити в Києві.

За даними дослідження, 44% киян виїжджали з Києва у лютому-березні 2022 року одразу після початку війни. Основна аудиторія тих, хто виїжджав, – молодь, жінки та більш забезпечені. 

Опитування проводилося серед мешканців Києва та переселенців, які приїхали до столиці, від 18 років і старше. Вибірка (800 респондентів – жителі міста Києва, 800 – переселенці) репрезентативна за віком і статтю. Опитування проводилося методом особистого інтерв’ю (face-to-face). Похибка репрезентативності не більше ніж 3,5%.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня