karpat.in.ua

Pfizer розробила вакцину проти вірусу РС-інфекції

Компанія Pfizer наприкінці цього року готова випустити нову вакцину для літніх людей і вагітних жінок у США та Європі для захисту від збудника респіраторного вірусного синдрому, який вражає легені та є особливо небезпечним для немовлят, оголосив американський виробник ліків, повідомляє Reuters.

Агентство Reuters зазначає, що і Pfizer, і британський виробник ліків GSK мають вакцини проти РСВ, які планують запустити в США та Європі вже цього року після схвалення регуляторними органами.

Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) прискорено розглядає нову вакцину Pfizer. Очікується, що в серпні, якраз перед сезоном активного поширення респіраторних вірусних інфекцій, агентство прийме рішення про схвалення препарату.

Одноразову вакцину вводитимуть майбутнім матерям наприкінці другого – на початку третього триместру вагітності. Антитіла, вироблені завдяки дії препарату, засвоюються плодом та захищають немовлят від РСВ від народження до 6-місячного віку, коли вони є найбільш вразливими.

Клінічні випробування показали, що вакцина Pfizer на 82% ефективна проти тяжкого перебігу РСВ у новонароджених віком до 90 днів і на 70% – у немовлят до 6 місяців.

Дотепер вакцини проти РСВ не існувало. За даними епідеміологів, респіраторно-синцитіальна інфекція наразі є основною причиною госпіталізації немовлят у Сполучених Штатах. Майже всі діти хворіють на РСІ у віці до двох років, і в більшості випадків вірус викликає легке, схоже на застуду захворювання. Однак немовлята мають вищий ризик важкого перебігу недуги.

Респіраторно-синцитіальна інфекція може викликати запалення дихальних шляхів і пневмонію. Немовлята, яких госпіталізують з РСВ, часто потребують кисню та введення внутрішньовенних рідин, а деколи й підключення до апарата штучної вентиляції легенів. Епідемія РСВ виникла минулої осені, коли пандемія Covid-19 пішла на спад і населення в основному відмовилося від носіння масок та соціального дистанціювання. За словами представників CDC, багато дітей не підхопили РСВ під час пандемії завдяки заходам громадської охорони здоров’я і, як наслідок, не мали імунітету до попередньої інфекції.

 Джерело