У Китаї планують підвищити пенсійний вік, аби впоратися зі старінням населення

У Китаї планують підвищити пенсійний вік, аби впоратися зі старінням населення

14:58 Березень 15, 2023

Життя 1113 4 хвилини

Magyar

Уряд Китаю має намір поступово підвищити вік для виходу громадян на пенсію, аби впоратися зі швидким старінням населення країни та скороченням чисельності працездатних жителів.

Як передає Укрінформ, про це з посиланням на місцеві ЗМІ повідомляє Reuters.

Згідно з проєктом змін до пенсійного законодавства, вік виходу громадян КНР на заслужений відпочинок передбачається підвищувати поетапно, щорічно додаючи по кілька місяців, аж доки не буде досягнуто цільового показника, який наразі ще узгоджується.

«Тим, хто вже наближається до пенсійного віку, доведеться відкласти вихід на пенсію лише на кілька місяців. Молодим людям, можливо, доведеться працювати на кілька років довше, але впровадження нових норм матиме тривалий адаптаційний і перехідний період», – цитують місцеві ЗМІ президента китайської Академії праці й соціального захисту населення Цзінь Вейгана.

Китайська влада офіційно ще не оголосила про підвищення пенсійного віку, який є одним із найнижчих у світі: 60 років для чоловіків, 55 років для «білих комірців» і 50 років для жінок, які працюють на заводах.

Оскільки 1,4 мільярда населення Китаю швидкими темпами старіє і зменшується, частково через політику, яка з 1980 по 2015 рік обмежувала народжуваність подружжя однією дитиною, тиск на пенсійні бюджети зростає, що посилює терміновість для політиків вирішувати ситуацію.

Національна комісія з охорони здоров’я Китаю очікує, що до 2035 року кількість людей у віці 60 років і старше зросте з нинішніх 280 мільйонів до понад 400 мільйонів, що дорівнює всій нинішній чисельності жителів Британії та Сполучених Штатів разом узятих.

Упродовж останніх 60 років тривалість життя китайців зросла з приблизно 44 років у 1960 році до 78 років у 2021 році, що вище, ніж у США, й, за прогнозами, перевищить 80 років до 2050 року.

Нині у Китаї кожен пенсіонер утримується за рахунок внесків п’яти працівників. Це співвідношення вдвічі менше, ніж десять років тому, і має тенденцію до зниження – 4 до 1 у 2030 році та 2 до 1 у 2050 році.

Місцеві демографи й економісти кажуть, що нинішня пенсійна система КНР через скорочення трудових ресурсів для виплати пенсій зростаючій кількості пенсіонерів є нежиттєздатною та потребує реформування.

Так, згідно з даними Міністерства фінансів, одинадцять із 31 юрисдикції провінційного рівня Китаю мають дефіцит пенсійного бюджету. При цьому, китайські фахівці попереджають, що в разі збереження нинішньої пенсійної політики незмінною, до 2035 року в пенсійній системі взагалі закінчаться гроші.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня