Через страйк французькі міста потопають у смітті

Через страйк французькі міста потопають у смітті

11:32 Березень 16, 2023

Життя 1847 4 хвилини

Magyar

У Парижі тисячі тонн невивезеного сміття гниють на вулицях, схожа ситуація і в інших французьких містах, де працівники комунальних служб дев’ятий день страйкують через пенсійну реформу.

Місто світла втрачає свій блиск, на вулицях Парижа накопичуються мільйони тонн сміття. Працівники комунальних служб дев’ятий день страйкують на знак протесту проти пенсійної реформи, яка, зокрема, підвищує пенсійний вік на два роки.

Агентство AP повідомляє, що станом на понеділок у столиці накопичилося понад 5600 тонн відходів. У вівторок уранці частина його зникла, оскільки деякі відходи були вивезені приватними компаніями, повідомляє агентство BFMTV. Хоча ситуація схожа і в інших французьких містах, паризьке сміття стало емблемою невдоволення страйкувальників. Окрім сміттярів, припинили роботу двірники та працівники каналізаційних служб, тож поступово сморід стає нестерпним.

«Мене від нього нудить», – цитує американське інформаційне агентство слова одного парижанина. «Скрізь стоять сміттєві баки, з яких сочиться рідина. Повз них ледве можна пройти, – продовжив він скаржитися й додав: – Президенту Еммануелю Макрону варто лише відкликати законопроєкт, і Париж знову стане чистим за три дні».

Проте сенат, верхня палата парламенту, в суботу вже проголосував за реформу в першому читанні, а в середу її розгляне спільний комітет обох палат і поверне на остаточне затвердження законодавцям, які проголосують за неї в четвер. Хоча поки що невідомо, чи матиме Макрон достатню підтримку в нижній палаті, щоб ухвалити нововведення, президент може проштовхнути свою волю і без неї.

«Пан Макрон хоче, щоб ми померли на роботі», – сказав працівник водного господарства Фредерік Обісс, представник профспілки CGT, одного з головних організаторів страйку. У середу профспілки проводять восьму національну акцію протесту з січня і третю за останні дев’ять днів, приурочену до засідання спільного комітету.

Однак протест триватиме навіть після прийняття закону.

«Ніщо не є остаточним», – підкреслив Обісс, який нагадав, що у 2006 році тодішній прем’єр-міністр Домінік де Вільпен прийняв непопулярний закон про сприяння зайнятості молоді, незважаючи на величезні протести. Це призвело до політичної кризи, і через кілька місяців документ був скасований урядом.

«Те ж саме станеться, якщо ухвалять пенсійну реформу, це точно», – наголошує профспілковий лідер.

 Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня