karpat.in.ua

Українцям пояснили нюанси отримання відстрочки від мобілізації

Якщо людині вручають повістку, необхідно її взяти й піти до військкомату для отримання права на відстрочку.

Адвокат Андрій Новак пояснив, чи можна не приходити до військкомату за повісткою, якщо військовозобов’язаний не придатний до служби за станом здоров’я чи має батьків з інвалідністю.

В інтерв’ю ТСН він заявив, що людина має отримати право на відстрочку від мобілізації з поважних причин, наприклад, якщо у неї є група інвалідності, якщо батьки з інвалідністю, якщо у неї троє або більше дітей.

Але для підтвердження цих обставин, якщо людина раніше не підтверджувала їх у військкоматі, вона все ж має з’явитися туди й уточнити чи змінити свої облікові дані.

“У військкоматах є інформація 5-10-15-річної давнини, коли певний громадянин був здоровим, красивим, молодим юнаком у віці 18-20 років. А зараз йому вже умовно 35 і в нього троє дітей, і батьки з інвалідністю. Звідки військкомат може про це знати?” – наголосив Новак.

Відповідно, якщо людині вручають повістку, необхідно її взяти й піти до військкомату для отримання права на відстрочку.

Й лише після цього у військовому документі може з’явитися відмітка про те, що військовозобов’язаний має право на відстрочку від служби. Тож у такій ситуації повістку вручати не повинні.

Чи можна отримати повістку й не прийти до військкомату?

Раніше адвокат Андрій Новак заявляв, що є законні причини для неявки до військкомату, коли повістка вже на руках.

Серед поважних причин для неявки до військкомату він назвав: