На ЗАЕС є загроза відключення від останньої резервної лінії електропередач – МАГАТЕ

На ЗАЕС є загроза відключення від останньої резервної лінії електропередач – МАГАТЕ

12:55 Березень 23, 2023

Життя 809 2 хвилини

Magyar
Ситуація на Запорізькій АЕС залишається небезпечною. МАГАТЕ заявило про загрозу відключення ЗАЕС від останньої резервної лінії електропередач.

У Міжнародному агентстві атомної енергії отримали інформацію про можливість відключення Запорізької АЕС від останньої резервної лінії електропередачі 750 кВ.

Про це йдеться у звіті агентства.

Ситуація на Запорізькій атомній електростанції залишається небезпечною. Остання резервна лінія електропередач на станції пошкоджена з 1 березня. Через це можливий перехід на живлення від генераторів.

«Остання резервна лінія електропередач 330 кіловольт на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС), пошкоджена з 1 березня, залишається відключеною та знаходиться на ремонті, що ще раз підкреслює крихкість ядерної безпеки та безпеки на найбільшій атомній електростанції Європи», – зазначив голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Відновлення лінії було заплановано на 5, 10, а потім 13 березня, але цього так і не сталося. Повторне підключення заплановане на 23 березня.

Протягом трьох тижнів ЗАЕС отримувала електроенергію лише від однієї основної зовнішньої лінії електропередач 750 кВ. Будь-яке пошкодження якої призведе до повної втрати електростанції за межами майданчика.

Додатково команда МАГАТЕ була проінформована про те, що заживлення станції до лінії 750 кВ може бути відключено на невизначений час для проведення технічного обслуговування чи ремонту на ЛЕП.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня