Мукачівський районний осередок ТУКЗ-КМКС переобрав керівництво

Мукачівський районний осередок ТУКЗ-КМКС переобрав керівництво

11:01 Березень 26, 2023

Життя 2454 5 хвилин

Magyar

24 березня у стінах офісу районного осередку Товариства угорської культури Закарпаття в Мукачеві за участі 34 делегованих членів організації відбулися збори з оновлення керівного складу.

Торік з огляду на обставини відповідні збори довелося скасувати, тож нині члени організації зустрілися після неймовірно важкого року.

Після схвалення питань порядку денного з доповіддю про роботу за минулий рік виступив голова Мукачівського районного осередку ТУКЗ-КМКС Ґейза Ґулачі. «Нині ми живемо в такий час, коли питання не в зростанні, а в збереженні», – зазначив він. Згідно зі статистичними даними, кількість членів районного осередку дещо зменшилася і на початок 2023 року становила 4 942 особи. Через пандемію та війну масові заходи організовувати та проводити не було можливості, тож національні свята відзначали в рамках тихого вшанування як по області, так і на Мукачівщині. Районний осередок щорічно бере участь в акції «Хліб угорців», в рамках якої в 2021 році в Мукачівській ОТГ зібрали 8,35 тонн пшениці, а в 2022-у – 17,4 тонни.

Незважаючи на нелегкий період, Мукачівському районному осередку ТУКЗ-КМКС за грантові кошти вдалося реалізувати низку проєктів у громаді. Зокрема в 2021 році провели утеплення будівлі спортивної роздягальні в Беркасові, у Чомонині відновили надгробок родини Диче, у Будинок культури села Сернє придбали меблі, в одному з класів Жнятинської школи замінили підлогу, а також долучилися до будівництва спортивного майданчика Свалявського реформатського дитячого садочку. У 2022 році районний осередок ТУК-КМКС долучався здебільшого до проєктів з оновлення пам’ятних знаків. Зокрема у селі Сернє замінили тріснуту дошку на меморіалі жертвам сталінських репресій, в Мукачеві виготовили та встановили пам’ятну дошку колишнього мера міста Яноша Недецеі. Одним із найбільших проєктів районного осередку організації було будівництво 120-метрової ділянки доріжки до оглядової вежі в Коноплівцях на горі Кендерешке, де розташований меморіал «Панорама Фесті». Тут можна побачити зменшену копію відомої на весь світ масштабного полотна угорського митця Арпада Фесті «Прибуття угорців». Саме з цього місця були намальовані ескізи монументальної панорамної картини, що вважається однією з найбільших у світі.

На завершення своєї доповіді Ґейза Ґулачі наголосив, що більшість минулорічних грантових програм БФ «КМКС» завершилися успішно. Відтак зокрема в Мукачівському районі допомогу отримали 3 407 дітей. Крім того, традиційно до початку нового навчального року школярам вручили і приладдя від Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства та ТУКЗ-КМКС.

Після звіту голови, Наталія Матей зачитала доповідь ревізійної комісії, відтак учасники заходу визнали задовільною роботу Мукачівського районного осередку ТУКЗ-КМКС.

Під час переобрання голови присутні одноголосно переобрали Ґейзу Ґулачі очільником, котрий подякував членам організації за довіру, а також за витримку і роботу. Після переобрання заступників голови, секретаря, членів правління, ревізійної комісії обрання віцепрезидентів, секретаря, членів дисциплінарної та ревізійної комісій присутні обрали делегатів на обласний з’їзд організації.

На завершення зустрічі присутні виконали національну молитву угорців.

CsA/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня