Румунія планує зменшити виплати для забезпечення українських біженців, натомість пропонує їм працевлаштовуватися

Румунія планує зменшити виплати для забезпечення українських біженців, натомість пропонує їм працевлаштовуватися

17:33 Березень 31, 2023

Життя 1480 5 хвилин

Magyar

Уряд Румунії щодня витрачає 350 тисяч євро на підтримку українців, що є привабливим джерелом доходу для багатьох власників нерухомості, але майбутня мета полягає в тому, щоби біженці працевлаштовувалися та ставали на власні ноги.

Частково з фінансових міркувань, частково для того, щоб викорінити зловживання, уряд Румунії планує внести радикальні зміни в систему підтримки українських біженців. Рік тому, після початку війни в Україні, влада Румунії ухвалила рішення, що громадяни країни, які приймають біженців, можуть отримувати субсидію в розмірі 70 лей (приблизно 627 гривень) на день на особу. Відповідно, держава надавала 20 лей допомоги на особу на витрати на харчування та 50 лей на витрати на проживання, що отримували ті, хто розміщував у себе біженців.

Однак така форма підтримки надто навантажує державний бюджет.

Протягом минулого року на підтримку українських біженців у Румунії було виплачено понад 106 мільйонів євро, тобто, 350 тисяч євро на день. Згідно з новим проєктом, держава виплачуватиме 2 тисячі лей кожному біженцю, або сім’ї, протягом чотирьох місяців, і цю суму отримуватимуть біженці, а не орендодавці.

Більшу підтримку отримуватимуть лише люди, які належать до вразливих ​​категорій, старші 65 років і студенти вищих навчальних закладів Румунії. При цьому біженці й надалі матимуть доступ до безкоштовного медичного обслуговування. Субсидія в розмірі 2 тисячі лей до кінця року буде виплачуватися всім біженцям, які знайшли роботу в Румунії.

У проєкті не вказано, що буде з наступного року, лише те, що форма підтримки може бути продовжена за певних умов. За ідеєю, мета полягає в тому, щоби біженці знайшли роботу, для цього вони зможуть скористатися відповідними програмами, спрямованими на їхнє працевлаштування.

Ми хочемо, щоб українські біженці стали незалежними, їхні діти ходили до школи, і, коли настане час, могли гідно повернутися до своєї країни, – заявила у зв’язку з проєктом координаторка надання гуманітарної допомоги Мадаліна Турза.

За даними міністерства внутрішніх справ Румунії, лише 5 тисяч громадян України, які залишилися в Румунії, офіційно працевлаштувалися (до Румунії з початку війни прибуло понад три мільйони біженців, але переважна більшість виїхала до інших країн). Тому зараз мета полягає в тому, щоб якомога більше людей знайшли роботу, аби мати можливість забезпечувати себе та свої родини.

В обґрунтуванні проєкту йдеться і про те, що багато власників нерухомості вбачають у розміщенні українських біженців привабливе джерело доходу, що призвело до зменшення пропозиції та підвищення цін на оренду, що безпосередньо впливає на громадян Румунії, які шукають житло.

Розміщення біженців для багатьох стало значним джерелом доходу, адже, наприклад, двокімнатна квартира може принести орендодавцю до тисячі євро при розміщенні української сім’ї з трьох-чотирьох осіб, а на відкритому ринку вони отримали б максимальну орендну плату 300-400 євро. Багато хто зловживає цією можливістю, було розкрито чимало випадків, коли власники нерухомості – часто за співучасті держслужбовців – незаконно отримували державну підтримку на біженців.

До слова, зараз держава боргує приблизно тримісячною виплатою сум за прийом українських біженців, що викликало невдоволення багатьох орендодавців. Багато хто попереджає, що скорочення державної допомоги призведе до того, що багато громадян України не зможуть платити за житло.

vg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня