Половина українців вірять у перемогу до кінця року

Половина українців вірять у перемогу до кінця року

18:13 Березень 31, 2023

Життя 562 3 хвилини

Magyar

Більше 90% українців вірять у перемогу у війні з росію. Респонденти демонструють помірний оптимізм щодо термінів.

Про це повідомляє директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко під час презентації дослідження, яке транслювалося на Youtube.

За його словами, загалом вірять у перемогу України 93% опитаних, з яких 79,5% повністю впевнені в цьому, а 13,5% скоріше впевнені.

“Що того, коли настане ця перемога, громадяни також демонструють досить помітний оптимізм. Половина опитаних вважають, що перемога України у цій війні наступить ще до кінця цього року”, – сказав Биченко.

Крім того, 26% вважають, що перемога буде через один-два роки, ще 7,5% – що через три-п’ять років, а 1% думають, що вона настане не раніше ніж через п’ять років.

Найчастіше українці розглядають як перемогу вигнання російських військ з усієї території України та відновленні кордонів станом на січень 2014 року (47% серед тих, хто вірить у перемогу України) або знищення російської армії та сприяння повстанню/розпаду всередині росії (31%).

По 5% опитаних респондентів вважали б перемогою вигнання російських військ за лінію станом на 23 лютого 2022 року, та припинення війни, навіть якщо російська армія втримається на територіях, окупованих після 24 лютого 2022 року.

Задовільнилися б вигнанням російських військ з усієї території України, окрім окупованого Криму, 4% респондентів.

Респондентам ставилося запитання, чи підтримають вони після перемоги України та деокупації її території повний розрив усіх стосунків з російською Федерацією аж до цілковитої заборони на в’їзд росіян в Україну. Якщо у серпні минулого року таку заборону підтримали б 76%, а 14% не підтримали б, то за даними останнього опитування частка перших зросла до 82%, а частка других зменшилася до 9,5%.

Опитування, проводилося Центром Разумкова з 22 лютого по 1 березня 2023 року серед 2020 респондентів. Опитування проводилося лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня