Британські астрономи виявили одну з найбільших надмасивних чорних дір

Британські астрономи виявили одну з найбільших надмасивних чорних дір

21:15 Квітень 1, 2023

Життя 988 3 хвилини

Magyar

Британські астрономи виявили надмасивну чорну діру, маса якої приблизно в 30 мільярдів разів перевищує масу Сонця.

Вчені з Даремського університету заявили, що гігантська чорна діра була однією з найбільших коли-небудь знайдених, пише The Guardian. Команда описала свої висновки, опубліковані в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, як “надзвичайно захоплюючі”.

“Ця конкретна чорна діра, яка приблизно в 30 мільярдів разів перевищує масу нашого Сонця, є однією з найбільших із коли-небудь виявлених, і знаходиться на верхній межі того, наскільки великими, на нашу думку, чорні діри можуть стати теоретично, тому це надзвичайно захоплююче відкриття”, – сказав провідний автор статті, доктор Джеймс Найтінгейл із фізичного факультету університету.

Дослідники використовували явище, відоме як гравітаційне лінзування, при якому сусідня галактика виступала в ролі гігантського збільшувального скла. Це виявило наявність чорної діри, області, де гравітація настільки сильна, що навіть світло не може вийти.

Вчені використовували суперкомп’ютерне моделювання в університеті та зображення, зроблені космічним телескопом Hubble, щоб підтвердити розмір об’єкта.

За їхніми словами, це перша чорна діра, виявлена за допомогою гравітаційного лінзування.

“Більшість найбільших чорних дір, про які ми знаємо, знаходяться в активному стані, коли речовина, притягнута близько до чорної діри, нагрівається й виділяє енергію у вигляді світла, рентгенівських променів та іншого випромінювання”, – сказав доктор Найтінгейл.

“Тим не менш, гравітаційне лінзування дозволяє вивчати неактивні чорні діри, що в даний час неможливо у віддалених галактиках. Такий підхід може дозволити нам виявити набагато більше чорних дір за межами нашого місцевого Всесвіту і показати, як ці екзотичні об’єкти еволюціонували в далекому космічному часі”, – додав він.

Дослідники заявили, що їхня робота відкрила “привабливу можливість”, що астрономи можуть виявити більш масивні чорні діри, ніж вважалося раніше.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня