У Тунісі дефіцит води, введені обмеження

У Тунісі дефіцит води, введені обмеження

10:39 Квітень 7, 2023

Життя 1561 3 хвилини

Magyar

У Тунісі, північноафриканській країні, яка бореться з економічною кризою і багаторічною посухою, введено обмеження на воду, причому очікується, що найбільше постраждає сільськогосподарський сектор, – повідомляє MTI з посиланням на повідомлення британської газети The Guardian, опубліковане в середу.

Державна водопостачальна компанія вимикає водопостачання з 9 вечора до 4 ранку, а Міністерство сільського господарства заборонило використовувати воду для поливу та миття автомобілів.

Житель Тунісу Хайсем Хазіл повідомив пресі, що обмеження на воду діють уже протягом останніх двох-трьох тижнів, і додав, що дуже важко прожити без води навіть кілька годин.

“Все це було передбачено ще в сімдесятих роках, але ніхто нічого не робив. Після революції (2011 року) ситуація погіршилася, а наступні уряди лише обіцяли”, – каже Джамель Джиджрідер, голова північноафриканського офісу Всесвітнього фонду природи (WWF), що займається охороною навколишнього середовища.

За оцінками фахівців, водосховища в Тунісі заповнені на 30 відсотків, а водосховище Сіді-Салем, яке мало б забезпечувати водою, зокрема, і Туніс, заповнене лише на 16 відсотків.

Опади довго були важливою частиною водопостачання Тунісу, але роки посухи зменшили кількість опадів, і прогнозується, що до 2050 року річна кількість опадів може скоротитися щонайменше на чотири відсотки.

Інфраструктура системи водопостачання також є проблемою, зокрема, йдеться про старіння труб. За даними WWF, витоки призводять до ситуації, коли близько 30 відсотків наявної води зникає ще до того, як вона потрапляє до кранів. Хоча домогосподарства також серйозно страждають від нестачі води, найбільше потерпає сільськогосподарський сектор, на який припадає 75 відсотків водоспоживання в країні.

Мохаммед Рджаджбія, член профспілки фермерів, минулого тижня назвав посуху катастрофічною і заявив, що цьогорічний врожай зернових, як очікується, становитиме лише третину від минулорічного – лише 200-250 тонн, тоді як у 2022 році очікується 750 000 тонн.

Адміністрація сподівається на відкриття нових свердловин, очищення стічних вод і опріснення морської води для вирішення проблеми, але це не ліквідує кризу в короткостроковій перспективі.

Джерело: MTI/hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня