Спілкування без використання мови: Ілон Маск розробляє чіп для мозку

Спілкування без використання мови: Ілон Маск розробляє чіп для мозку

12:21 Травень 12, 2020

Життя 5255 4 хвилини

Стартап мультимільярдера і винахідника Ілона Маска – американська компанія Neuralink розробляє технологію, яка дозволить людям спілкуватися без використання мовних засобів, що призведе до зникнення людської мови всього через кілька років. До слова, сам винахідник прогнозує, що пристрій для взаємодії мозку з комп’ютером, зможе запрацювати вже у 2021 році.

Про це він заявив на передачі відомого американського ведучого та коментатора Джо Рогана. «Вам не доведеться говорити, (хоча) ми все ще можемо це зробити з сентиментальних причин», – розповів Ілон Маск.

Також пан Маск заявив, що після впровадження чіпа Neuralink у мозок люди зможуть спілкуватися дуже швидко і з більшою точністю за допомогою телепатії. «Я не впевнений, що станеться з мовою. У такій ситуації це було б схоже на матрицю. Ти хочеш говорити іншою мовою? Немає проблем, просто скачай програму», – додав він.

За прогнозами підприємця, якщо швидкість розробки буде постійно збільшуватися, це може статися вже через 5-10 років.

Також цей чіп буде використовуватися як пристрій для лікування серйозних захворювань головного мозку у короткостроковій перспективі, а її кінцева мета полягає у вдосконаленні людей.

Технологію скоро почнуть тестувати на людях, а до цього вона вже пройшла успішні випробування на мавпі і миші. Загалом Neuralink вже протягом чотирьох років займається розробкою ультратонких електродів, які імплантуються прямо в мозок для стимуляції нейронів.

Така процедура зможе допомогти лікувати пацієнтів з повним або частковим паралічем кінцівок, який, як правило, виникає через травму спинного мозку. За словами Ілона Маска, в ідеальному сценарії технологія повинна синхронізувати мозок і штучний інтелект. «Процедура імплантації виглядає наступним чином. Ми вирізаємо частину черепа, встановлюємо туди пристрій Neuralink, а потім нитки електродів акуратно під’єднаються до мозку. Після цього все зашивається. Пристрій буде взаємодіяти з будь-якою ділянкою мозку і зможе відновити втрачений зір або втрачену функціональність кінцівок», – повідомив винахідник.

Глава Tesla, SpaceX і Neuralink зазначає, що розмір чіпа не перевищує розмір поштової марки. «Після загоєння ніхто навіть не здогадається, що у людини встановлено цей чіп», – підкреслює Ілон Маск.

«Технологія допоможе вилікувати безліч захворювань. Наприклад, можна буде виправити наслідки інсульту, внаслідок якого був втрачений контроль над м’язами. Neuralink зможе допомогти відновити пам’ять при хворобі Альцгеймера», – пояснює винахідник.

Він також розповів, що до фінальної версії чіпа можна буде підключитися за допомогою Bluetooth. Ця можливість дозволить паралізованим людям управляти комп’ютером, смартфоном або власними протезами.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня