Які існують сценарії закінчення війни між росією та Україною?
Українські та західні аналітики говорять про чотири основних імовірних варіанти завершення війни в Україні.
Військова перемога України
Ідеальним для України сценарієм буде повна військова перемога над Росією, що означає повернення до кордонів 1991 року. Цей варіант передбачає повернення всіх окупованих територій, в тому числі Крим та Донбас.
Володимир Зеленський заявив, що Україна хоче досягти таких цілей вже у 2023р. Кирило Буданов, керівник Головного управління розвідки Міноборони вважає реальним вийти вже цього року на кордони України 1991-го, передає РБК-Україна.
Для успішної реалізації цього сценарію Україні не обійтися без постійної військової та фінансової підтримки західних країн.
Для росії такий сценарій означатиме імовірний розпад країни, активізацію опозиційних сил та крах системи влади.
Схожі наслідки чекають на росію у разі втрати влади Путіним через смерть, революцію або переворот. В цьому разі війна також закінчується, адже в умовах внутрішньої дестабільної ситуації росія не зможе продовжувати її.
В центрі протидії дезінформації (ПДЗ) говорять про те, що в росії знадобиться час, щоб перезавантажити свій внутрішній та зовнішній політичний напрямок. А тим часом суб’єкти федерації отримають шанс вибороти свою незалежність, передає Слово і діло.
Військова перемога рф
Другим сценарієм є військова перемога росії. Такий варіант розвитку подій має меншу імовірність, ніж рік тому. Згідно з найпесимістичнішим сценарієм, окупанти захоплюють нові міста та змушують українську владу підписати капітуляцію.
Це означає поглинання росією України.
Для країн східної Європи такий сценарій мав би катастрофічні наслідки, адже вони автоматично опинилися б під загрозою російської агресії.
Замороження конфлікту
Як вважає американська розвідка, росія не може розпочати ще один новий великий наступ, адже у неї недостатньо потенціалу. Попередній великий зимовий наступ закінчився провалом, адже війська РФ зосередилися тільки на захопленні Донбасу та Бахмуту.
Відтак, перемогою для росії вважатиметься замороження конфлікту та закріплення своєї влади на вже окупованих територіях.
Затяжне протистояння на лінії фронту
Згідно з даними Центру протидії дезінформації, правдоподібним виглядає четвертий сценарій: багаторічне протистояння без серйозного просування жодної зі сторін по лінії фронту. Такий сценарій є доволі небезпечним для України, адже війна в такому разі триватиме роками. А це послаблює економічний та військовий потенціал України, яка перебувала би під постійною загрозою регулярних обстрілів. А міжнародна підтримка в такому разі може ослабитися.
Тим часом росія матиме вдосталь часу для мобілізації населення та економіки.
Непередбачувані події, які можуть вплинути на хід війни
Згідно із інформацією “злитих” документів Пентагону, існують гіпотетичні сценарії, які можуть вплинути на хід війни кардинально. Про це пише видання New York Times.
До таких гіпотетичних сценаріїв у американській розвідці вважають смерть Володимира Путіна або Володимира Зеленського, удар України по Кремлю або військовий переворот у росії.
За інформацією видання, такий документ є типовим продуктом спецслужб та розробляється з метою допомоги військовим, політикам чи законодавцям продумувати наслідки можливих великих подій. Як передає передає Слово і діло, такий аналіз був проведений через рік після початку війни в Україні.
Оксана ЧОПАК
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися