Тільки третина мам українських школярів задоволені дистанційною освітою – дані соцопитування

Тільки третина мам українських школярів задоволені дистанційною освітою – дані соцопитування

21:44 Травень 13, 2020

Життя 5323 4 хвилини

Magyar

Через карантин українські школярі вже більше місяця навчаються дистанційно (онлайн). За даними міністерства освіти і науки України (МОН), за понад місяць роботи «Всеукраїнської школи онлайн» вже проведено 600 уроків, які лише на YouTube-каналі міністерства подивилися більше семи мільйонів разів.

          «Це додатковий навчальний контент. Він користується попитом. Тільки за останні тижні аудиторія YouTube-каналу міністерства збільшилася в рази. Там зареєструвалося більше 150 тисяч нових користувачів, і приріст іде кожного тижня», – розповів для інформаційного ресурсу DW директор Українського інституту розвитку освіти МОН Вадим Карандій.

            Але дистанційне навчання, запроваджене через карантин, показало прогалини в системі української освіти. Українські вчителі не мають навичок проведення онлайн-уроків, а діти – мотивації до продовження навчання. У такій ситуації природньо, що значна кількість мам українських школярів не задоволена ефективністю дистанційної шкільної освіти.

          Про це йдеться у результатах опитування «Жінки в умовах пандемії та їхні потреби», що було проведено Громадською організацією Центр прав людини ZMINA за підтримки Українського жіночого фонду, повідомляє інформаційний ресурс Освіта.ua.

          Відгуки жінок, які мають дітей шкільного віку, про ефективність навчання та рівень забезпеченості дітей можливістю дистанційного навчання під час карантину були змішані.

          Так, значна кількість матерів школярів незадоволена ефективністю дистанційної шкільної освіти – 40%. З них скоріше неефективною освіту своїх дітей вважають 24% жінок, а 16% вкрай неефективною.

          Водночас третина матерів дітей шкільного віку переважно задоволена ефективністю дистанційної освіти – 29%. Скоріше ефективною вважають шкільну освіту під час карантину 20% опитаних, а цілком ефективною – 9 % матерів.

          Майже третина, 31% матерів школярів не змогли визначитися зі своєю оцінкою і обрали варіант «Важко відповісти». Чверть матерів повідомила, що їхні діти не забезпечені онлайн-засобами з жодного предмета – 25%.

          При цьому значна частка матерів школярів відзначає переважну забезпеченість дітей необхідними онлайн-інструментами – 40%, 22% матерів відзначають повну забезпеченість дітей такими засобами, а 18% – з більшості предметів.

          Третина матерів (31%) повідомили про забезпеченість необхідними онлайн-інструментами лише з окремих предметів. Лише 3,7% опитаних жінок зазначили, що не мають проблем в організації дистанційної освіти, і що дитина чи діти вчаться самостійно. Майже чверть (24%) усіх респонденток поскаржилися на труднощі, викликані дистанційною освітою дітей.

          Найпоширенішими труднощами у забезпеченні дистанційної дитячої освіти опитані матері назвали необхідність самостійно організовувати навчання: слідкувати за розкладом, за виконанням завдань тощо.

          Наступними найближчими за кількістю відповідей стали відповіді про те, що доводиться самотужки пояснювати дитині складний навчальний матеріал (21,2% респонденток) та складність мотивувати дитину на навчання в умовах карантину – 20,6%.

          Решта варіантів отримала набагато менше відповідей: 7% учасниць опитування повідомили про складність розбиратися з технічними питаннями в роботі з онлайн-платформами, 5,9% – про брак комп’ютерної техніки чи особистого простору для навчання дитини і 3,8% – про брак технічних можливостей, наприклад, низьку швидкість інтернет-з’єднання.

НЬЮЗМЕЙКЕР

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня