У Берегівському районі побудують сучасний сміттєпереробний завод за фінансування Угорщини та ЄС

У Берегівському районі побудують сучасний сміттєпереробний завод за фінансування Угорщини та ЄС

08:31 Травень 24, 2023

Життя 825 3 хвилини

Magyar

У c. Яноші Берегівського району планується будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів потужністю 30 000 тонн на рік із бюджетом 7,8 млн євро за фінансування ЄС та підтримки Угорщини. У вівторок у м.Ніредьгаза відбулося урочисте відкриття програми.

Виступаючи на заході, Оскар Шестак, президент Європейського об’єднання територіального співробітництва ТИСА (ЄОТС ТИСА) та голова Загальних зборів області Саболч-Сатмар-Берег, зазначив, що найбільша в історії інвестиція партнерства в Україну розпочалася у квітні, і її метою є зменшення забруднення підземних вод у двох країнах, а також річки Тиса та її притоків.

“Програма включає будівництво сміттєпереробного заводу, закупівлю техніки для збору сміття та створення мережі пунктів збору твердих побутових відходів”, – зазначив президент асоціації.

Бюджет програми становить понад 7,8 млн євро, з яких 5 млн євро надає Європейський Союз через Програму транскордонного співробітництва ЄІС Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна, а понад 916 млн євро забезпечує Міністерство енергетики Угорщини.

Володимир Чубірко, співголова Тиса ЕТТ та голова Закарпатської обласної ради, заявив на заході, що рада забезпечить дорогу до сміттєвого майданчика та для будівництва укриття, що є обов’язковим згідно з чинним українським законодавством.

Окрім комплексного заводу з сортування та утилізації відходів, у Берегівському районі буде створено двадцять сім майданчиків для роздільного збору сміття. Закінчити будівництво планується до 2024 року, а після завершення проєкту управління відходами в регіоні буде організовано та здійснюватиметься муніципальним об’єднанням угорського зразка.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня