В Україні хочуть заборонити продаж тютюнових виробів молоді до 21 року
У Верховній Раді України вже готовий комплексний законопроєкт, який передбачає значні обмеження для продавців тютюнових виробів – «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну» (№2813). Про це розповіли в Укрінформі автори законопроєкту, народні депутати України Лада Булах і Володимир Крейденко на онлайн-зустрічі «Захист юнацтва від маніпуляцій тютюнової індустрії та запобігання їх залученню до вживання тютюну та нікотину» зі студентами.
«Ми чудово розуміємо, що основна ціль тютюнових компаній – це юнацтво та молодь. Вони шукають нових курців, щоб знайти заміну старим клієнтам, які помирають. Для залучення використовують широкий асортимент ароматизованих сигарет, а також новітні девайси для куріння, які агресивно нав’язують в Інтернеті та соціальних мережах», – зазначила з цього приводу співавторка законопроекту Лада Булах.
На її думку, цей законопроєкт захистить від смертельної небезпеки тютюнових виробів та новітніх пристроїв для куріння. Так, зокрема, у ньому передбачається заборона продажу неповнолітнім електронних цигарок, збільшення площі антиреклами до 65% на пачках цигарок та її нанесення на пачки-наповнювачі для електронних цигарок, заборону на рекламу цигарок в інтернеті та її заборону на електронні сигарети, заборону продажу ароматизованих цигарок, підвищення граничного віку до 21 року на продаж тютюнових виробів та їхніх замінників.
Співавтор законопроекту та колега пані Булах – Володимир Крейденко розповів, що під час розробки документу був використаний міжнародний досвід Всесвітньої організації охорони здоров’я з боротьби проти тютюну. «Усвідомлюючи відповідальність за майбутні покоління України, для їх захисту від шкоди куріння – у законопроєкті №2813 застосували визнаний міжнародний досвід Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну: це запровадження стандартизованої упаковки, повна заборона реклами чи спонсорства тютюнових виробів та аксесуарів для його вживання», – зазначив нардеп Крейденко.
Ініціатори законопроєкту також повідомили, що їх «непокоїть агресивна реклама та безконтрольний продаж неповнолітнім тютюнових виробів для нагрівання та пристроїв для їхнього використання, електронних сигарет, рекламна викладка сигарет у точках продажу, доступність тютюнових виробів, застарілі попередження на пачках сигарет та ароматизовані сигарети».
До відома, щороку 31 травня у світі відзначається Всесвітній день без тютюну, запроваджений у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Темою Всесвітнього дня без тютюну-2020 році є захист юнацтва та молоді від маніпуляцій тютюнової індустрії та запобігання їхньому вживанню тютюну та нікотину.
НЬЮЗМЕЙКЕР
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися