Китай вперше відправляє до космосу цивільного астронавта

Китай вперше відправляє до космосу цивільного астронавта

17:22 Травень 29, 2023

Життя 1914 3 хвилини

Magyar

Три китайські астронавти, серед яких буде перший цивільний астронавт, вирушать на орбітальну станцію “Тяньгун” на космічному кораблі “Шеньчжоу-16” у вівторок, 30 травня, пише Aljazeera.

Екіпаж із трьох осіб, серед яких буде експерт із корисного навантаження Гуй Хайчао, полетять на китайську космічну станцію на кораблі “Шеньчжоу-16”. У космос цей корабель виведе ракета “Чанчжен-2F”, а сам старт відбудеться із китайського космодрому Цзюцюань.

Згідно з повідомленням Китайського агентства з пілотованих польотів, до цього всі астронавти, які літали в космос, були членами Народно-визвольної армії Китаю. Тепер же вперше до космосу полетить вчений із Пекінського університету авіації та космонавтики Гуй Хайчао. Він відповідатиме за експлуатацію корисних навантажень на космічній станції “Тяньгун”. Також до складу нової пілотованої місії на орбіту входить командир космічного корабля Цзін Хайпен, який уже вчетверте летить у космос. Третім членом екіпажу буде інженер Чжу Янчжу.

Місія “Шеньчжоу-16” — це перша пілотована місія Китаю цього року для зміни попереднього екіпажу, що знаходиться на станції “Тяньгун” з листопада минулого року. Сама станція була зібрана повністю якраз у листопаді 2022 року і складається з трьох сегментів.

Згідно з заявою китайських офіційних осіб, після того, як космічний корабель “Шеньчжоу-16” проведе стикування з модулем “Тяньхе” (головний сегмент станції “Тяньгун)”, в результаті буде сформовано конструкцію, що складається з трьох елементів станції та трьох космічних кораблів. Всі три астронавти проведуть на орбіті приблизно 5 місяців, після чого повернутися на Землю.

Китай за останні роки витратив мільярди доларів на реалізацію своєї космічної програми, щоб “наздогнати та перегнати” США. Саме для цього і була збудована космічна станція “Тяньгун”, на якій проводяться різні наукові експерименти. Вона є своєрідним випробувальним полігоном для перевірки технологій, необхідних Китаю для здійснення пілотованої місії на Місяць. КНР хоче висадити астронавтів на супутнику Землі вже 2030 року. Якщо NASA вдасться повернути людину на Місяць у 2025 році, то в цьому плані китайцям не поки що не вдасться “перегнати” американців.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня