У Берегівському ліцеї ім. Габора Бетлена завершив навчання 31 випускник

У Берегівському ліцеї ім. Габора Бетлена завершив навчання 31 випускник

15:10 Червень 3, 2023

Життя 2115 6 хвилин

Magyar

2 червня у Берегівському ліцеї ім. Габора Бетлена відбулося свято останнього дзвоника. Урочистості, коли учні, колектив навчального закладу та батьки випускників зібралися на подвір’ї ліцею у святковому вбранні, щоби долучитися до зворушливого прощання випускників від своєї школи, вчителів, друзів, розпочали словами Альберта Ейнштейна: «Навчайся від минулого, живи сьогоднішнім і вір у завтра».

Свято відкрив директор Арпад Сабов, котрий назвав останній день навчального року радісним, адже «ми стоїмо перед новим крилом нашого ліцею, на площі, яку прикрашає лист явора», – зазначив він, пояснивши, що листок символізує єдність не лише учнів та вчителів ліцею (колишньої угорськомовної гімназії), а й усіх доброзичливих закарпатських угорців.

Підсумовуючи рік, Арпад Сабо пригадав визначальні події, результати та труднощі. Одним з яскравих моментів 2022-2023 навчального року стало відкриття першого класу для дітей 6-7 років, що він назвав одним із найкращих рішень. Минулого року після тривалого очікування розпочалося будівництво нового крила, тож ліцеїсти незабаром зможуть навчатися в гідних умовах.

Звертаючись до випускників, директор висловив сподівання, що у стінах закладу вони здобули ті знання, з якими зможуть стійко подолати складні життєві лабіринти. «Я спонукаю вас мріяти. А також прошу ніколи не забувати, звідки ви прийшли, і, реалізовуючи свої мрії, користуючись набутими знаннями, завжди згадуйте Закарпаття, свій рідний край, свою батьківщину, яка вас виховала і яка дуже потребує вас, освічених людей», – резюмував Арпад Сабо.

«Цей день – не просто завершення шкільних років, а важлива віха у визнанні ваших досягнень і наполегливої ​​праці. Водночас минулий період був не лише про отримання знань, адже ви зав’язали дружбу та здобули незабутні спогади. Це дуже цінно», – підкреслив, у свою чергу, консул Угорщини в м. Берегово Габор Шаркаді. Дипломат додав, що уряд Угорщини підтримує навчання закордонних угорців рідною мовою як фінансово, так і професійно, адже це є запорукою збереження угорських громад.

Випускників привітали також священник греко-католицької церкви Іштван Мароші та пастор реформатської церкви Ференц Тарацкезі, котрі зі сподіванням на якнайшвидший мир просили Божого благословення на випускників.

Після вітальних промов директор Арпад Сабов та його заступниця Еріка Павлюк вручили грамоти та відзнаки учням, які посіли призові місця на національних предметних олімпіадах, міжнародних конкурсах, змаганнях в Угорщині. Цього року започаткували і нову традицію – вручили грамоти ім. Габора Бетлена випускникам, які досягли значних результатів за роки навчання в закладі та за активну участь у житті громади.

Відтак випускники отримали від учнів ліцею символічні «торбинки» на знак того, що вони досягли кінця важливого етапу свого життя та дійшли до початку нового, незвіданого шляху.

Після привітання наймолодших настав зворушливий момент – прощання випускників. Виступ містив щирі роздуми про турботливу працю батьків і вчителів, дружбу, яка склалася в школі, силу єдності та любов до рідного краю.

Зворушливими та надихаючими думками попрощалися зі своїми учнями й класні керівники – Юлія Мазор і Магдалина Мигович. А від імені батьків педагогам подякувала Наталія Надь.

Відповідно до багаторічної традиції, випускники залишають по собі символічну пам’ять – на «дерево життя», встановлене перед будівлею школи, вішають вирізьблений лист явора, що виражає єдність наступних поколінь учнів. Цього року почесну місію виконали Лілі Фанні Сіладі та Андраш Балог.

На завершення урочистостей випускникам ще раз нагадали: куди б не занесло життя, варто пам’ятати, що родина та альма-матер завжди чекають із любов’ю.

Олександра Чуга/Csuha Alexandra/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня