В Україні посилили контроль за виїздом чоловіків через систему Шлях

В Україні посилили контроль за виїздом чоловіків через систему Шлях

20:13 Червень 3, 2023

Життя 967 3 хвилини

Magyar

Державна прикордонна служба в суботу, 3 червня, повідомила, що посилила контроль щодо виїзду за кордон чоловіків призовного віку в умовах воєнного стану через систему Шлях. 

“ДПСУ посилює заходи стосовно встановлення законних підстав для перетинання державного кордону особами, внесеними до системи Шлях”, – йдеться у повідомленні.

Водночас прикордонники не уточнили, в чому саме полягає посилення контролю, але зауважили, що 1,5% осіб, які виїжджали з України у січні-лютому поточного року через систему Шлях, вчасно не повернулися в країну у визначений термін 60 діб, що встановлений правилами перетину кордону.

Зазначається, що такий характер правопорушень спостерігається у перевізників майже зі всіх регіонів України, але найбільше з Тернопільської, Закарпатської, Івано-Франківської, Рівненської та Львівської областей. При цьому більшість зловживань відмічаються з боку ФОПів, яким як і великим підприємствам-перевізникам надана можливість внесення осіб до системи Шлях.

“Великі підприємства більше піклуються про свою репутацію, натомість окремі ФОПи зловживають наданими можливостями й за грошову винагороду, орієнтовно від 3000 до 7000 доларів, пропонують свої послуги із внесення даних про осіб до системи. В окремих випадках створюється нове підприємство для здійснення протиправної діяльності”, – розповіли прикордонники.

Наразі 38 ліцензіатам тимчасово припинено доступ до системи, 126 людям повідомлено підозру, чотирьох осіб засуджено. Відповідні рішення ухвалили через випадки використання системи з метою подальшого неповернення на територію України, зазначили в ДПСУ.

Система Шлях для перетину кордону дозволяє чоловікам-водіям (волонтерам) легально отримати дозвіл на поїздки за межі України. Вона була створена насамперед для усунення корупційних ризиків у процесі видачі дозволів та спрощення самої процедури.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня