Після війни на руках українці можуть мати до трьох мільйонів незареєстрованих одиниць зброї, - Клименко

Після війни на руках українці можуть мати до трьох мільйонів незареєстрованих одиниць зброї, - Клименко

09:14 Червень 4, 2023

Життя 856 3 хвилини

Magyar

На сьогодні українців на руках зараз близько 1,2 млн одиниць вогнепальної зброї. Однак після війни, за даними партнерів, може бути до трьох мільйонів незареєстрованих стволів. У МВС стверджують, що всю видану зброю враховано.

Про це заявив глава МВС Ігор Клименко в інтерв’ю ВВС New.

“Що стосується зброї, то на руках у населення близько 1,2 млн одиниць зареєстрованої. Це мисливська, гладкоствольна, нарізна, це зброя для відстрілу гумових куль та інша.

В перші дні війни ми видали зброю. І, дійсно, є велика її кількість на руках у наших громадян, які пішли в сили ТрО (територіальна оборона) і в ДФТГ (добровольчі формування територіальної громади). Це ті громадяни, які готові захищати країну. На період воєнного стану вона має в них залишатися, якщо, звичайно, вона не є предметом кримінального розслідування.

Вся зброя, яка видана МВС, на сьогодні облікована. І я вдячний кожному громадянину – від депутата до жителя міста чи села – які прийшли і зареєстрували зброю на свій паспорт, на своє ім’я для того, щоб після закінчення війни цю зброю здати як власність держави і власність МВС. 

Питання навіть не в громадянах, які законослухняні. Питання в тому, що ця зброя може попасти в руки або диверсійних груп, або в “сплячі групи” (російських агентів, – Ред.), які, мабуть, все ще є чи можуть бути на території нашої держави. І найголовніше – в руки криміналітету. …

Є від наших європейських партнерів, що після війни в державі буде, можливо, до 3 млн одиниць (незареєстрованої. – Ред.) зброї”, – розповів він. 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня