День національної єдності угорців відзначили і на Ужгородщині

День національної єдності угорців відзначили і на Ужгородщині

13:34 Червень 5, 2023

Життя 1143 4 хвилини

Magyar

Місцевий осередок Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) села Сюрте, реформатська парафія та місцеві мешканці цьогоріч традиційно відзначили День національної єдності угорського народу біля меморіального знаку на території реформатської церкви села.

Учасники заходу спершу долучилися до святкового богослужіння, яке очолив пастор Жолт Ковтюк. Відтак дійство продовжилося біля скульптури, яка символізує національну єдність, у саду церкви. Очільниця Сюртівського місцевого осередку ТУКЗ-КМКС Єва Браун представила присутніх гостей: консула Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Ференца Папа, голову Ужгородського районного осередку ТУКЗ-КМКС, депутата обласної ради Лівію Балог, заступницю голови районного осередку ТУКЗ-КМКС Катерину Палко, голову Сюртівської територіальної громади Арпада Пушкара, пастора реформатської церкви Жолта Ковтюка, автора скульптури Жолта Янковича, представників ради сюртівської римо-католицької церкви Тібора Палко та Імре Надя.

Відтак присутні поклали вінки пам’яті.

– Угорці всього світу, як і ми нині тут, у Сюрте, вшановують річницю розсіяння угорців, яке почалося 103 роки тому. Після цього окремі частини народу пережили чимало важких періодів, зокрема і тут, на Закарпатті, куди прийшли кілька десятиліть деморалізуючої радянської диктатури, яка залишила по собі пошматовану національну самосвідомість. Цю національну самосвідомість треба було сплести заново, і це розпочалося зокрема і з відзначенням Дня національної єдності, започаткованого тринадцять років тому, – наголосила голова Ужгородського районного осередку ТУКЗ-КМКС, депутат обласної ради Лівія Балог. – Ми тут, на Закарпатті, змогли особливо відчути силу цієї національної єдності, оскільки з того часу, як ми переживаємо ще один важкий час на шляху угорців тут, у цій частині нації, ми відчуваємо особливу увагу інших частин нації та Угорщини. Щиро дякуємо за це і за молитви наших братів. І ми дуже сподіваємося, що в тій тканині, у якій зіткані угорці всього світу, закарпатські угорці продовжуватимуть бути сильним, барвистим мотивом», – резюмувала Лівія Балог.

– Допоможи своєму народові, благослови свою спадщину, будь його пастором та піклуйся про нього вічно! Амінь! – пролунали наприкінці заходу слова, виголошені пастором Жолтом Ковтюком, котрі стали благословенням не лише на присутніх, а й на всіх угорців в різних куточках світу…

Вікторія Рего/Rehó Viktória

Kárpátalja

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня