У Великій Бийгані відзначили День національної єдності угорського народу

У Великій Бийгані відзначили День національної єдності угорського народу

15:21 Червень 5, 2023

Життя 2179 3 хвилини

Magyar

Громадська організація «Товариство угорської культури Закарпаття» (КМКС) у День національної єдності угорців 4 червня організувала тихе покладання квітів у різних куточках краю.

У селі Велика Бийгань, що на Берегівщині, місцеві зібралися в парку, названому на честь національної єдності угорців, де присутніх привітав голова місцевого осередку ТУКЗ-КМКС Янош Симчера.

«Сьогодні, 4 червня, ми відзначаємо День національної єдності, який дає нам можливість зупинитися і замислитися над минулим, згадати моменти, які визначили долю нашого народу. […] Єдність і мир – крихкі скарби. Нехай це тихе вшанування також стане нагодою зміцнити нашу відданість єдності та миру», – наголосив Янош Симчера.

Після короткого виступу школярів, під час якого діти зачитали уривки з газетних статей, котрі з’явилися 4 червня 1920 року, низку тематичних пісень виконав жіночий хор місцевої римо-католицької церкви. Відтак присутні, зокрема, консул Генерального консульства Угорщини в Ужгороді Аттіла Ковач та його дружина, голова Берегівського районного осередку ТУКЗ-КМКС Йожеф Шін, очільниця місцевого осередку ТУКЗ-КМКС села Мала Бийгань Іболя Комарі, а також Янош Симчера поклали вінки до підніжжя пам’ятника птаха Турула.

«У 2010 році уряд Угорщини визнав, що найвищим законом є служіння народу і нації, – підкреслив в інтерв’ю журналістам Йожеф Шін. – 13 років тому відчуття горя та травми в одну мить перетворилися на радість єднання, і це додає сили закарпатським угорцям серед лихолітть війни».

«Угорський уряд і нині підтримує закордонних угорців, зокрема і на Закарпатті, у політичній, економічній, культурній та інших сферах. Нам потрібна ця підтримка, тому що шлях до миру дуже важкий, і у нас є проблеми, наші школи та дитячі садки в небезпеці. Я вважаю, що країна, яка хоче приєднатися до Європи, повинна гарантувати права, які мають усі люди – особливо, щодо національності, релігії – і тоді між двома державами, серед громадян не виникатиме заздрощів чи суперечок. Вони будуть жити в мирі та добрі, будуть поважати мову і культуру один одного», – наголосив Йожеф Шін.

(CsA/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня