В Угорщині рівень підтримки біженців з України виявився найвищим у Східній Європі

В Угорщині рівень підтримки біженців з України виявився найвищим у Східній Європі

17:11 Червень 5, 2023

Життя 973 3 хвилини

Угорське суспільство готове продовжувати підтримувати людей, які тікають від війни в Україні, і не вважає, що кошти, які витрачаються на українців, треба переспрямувати на власних громадян.

Про це свідчить дослідження авторитетної словацької аналітичної організації GLOBSEC, що є в розпорядженні “Європейської правди”.

Організація замовила репрезентативне соціологічне дослідження у восьми державах Центральної та Східної Європи – це Польща, Литва, Латвія, Чехія, Румунія, Угорщина, Болгарія та Словаччина. Воно показало, що в тих державах, де громадяни найбільш охоче підтримують українців, це не збігається з публічним іміджем уряду цих країн.

Угорщина виявилася найбільш прихильною до допомоги біженцям. 90% угорців погодилися із твердженням про те, що “ми повинні і далі підтримувати біженців з України, адже вони тікають від війни”.

Крім того, в Угорщині найбільшою є дельта між цим рівнем підтримки і часткою тих, хто вважає, що “біженці з України отримують підтримку за рахунок наших громадян, слабших і соціально вразливих, які більше її потребують” (таких лише 41%, один з найнижчих рівнів у регіоні).

Наступними, з помітним відривом від угорців, є Латвія, Польща та Литва з 79-82% бажаючих підтримувати українців. Водночас у Литві та Польщі 50-52% громадян незадоволені тим, що ця підтримка здійснюється за рахунок зниження фінансування литовців та поляків відповідно.

У трьох країнах регіону – Румунії, Словаччині та Болгарії – кількість незадоволених вища за рівень підтримки. Найгірша ситуація у Болгарії із рівнем у 71%/52%.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня