Україна готова швидко реагувати на спалахи холери – головний санлікар

Україна готова швидко реагувати на спалахи холери – головний санлікар

20:12 Червень 7, 2023

Життя 1395 3 хвилини

Magyar

Після спаду води буде застосуватися максимальна кількість профілактичних заходів, аби не допустити розвитку гострих кишкових інфекцій, зокрема й холери.

Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявив, що Україна готова швидко реагувати на спалахи холери, які можуть виникнути на півдні через екологічну катастрофу, спричинену затопленням територій внаслідок підриву Каховської ГЕС. Про це повідомляє Укрінформ.

Йдеться про Одеську, Миколаївську, Херсонську області, Крим, де існують ризики спалахів цього захворювання.

“З 1 червня був розпочатий посилений інфекційний нагляд, тому ми не виключаємо, що серед інфекційних захворювань, які можуть бути після спаду води, можуть виникати точково випадки холери. Ризики є, ризики ми не виключаємо, але з нашого боку забезпечено, щоб таких випадків не сталося, щоб вони були контрольовані”, – зазначив Кузін.

За його словами, карантинні обмеження будуть вводитися залежно від того, скільки буде таких випадків і де.

“Лише у випадку, коли ситуація стає некерованою, застосовуються карантинні обмеження. Наразі ми маємо таку ситуацію: лабораторна служба готова до діагностики холери і, відповідно, рутинний моніторинг відбувається по усіх областях України для того, щоб своєчасно контролювати ситуацію, щоб в кожному випадку гострої кишкової інфекції ми виключали холеру”, – розповів Кузін.

Він зазначив, що після спаду води буде застосуватися максимальна кількість профілактичних заходів, аби не допустити розвитку гострих кишкових інфекцій, зокрема й холери.

“Ці заходи полягають у тому, що відповідні території руйнування мають бути дезінфіковані, вода має пройти лабораторні дослідження, у випадку використання криниць, джерел застосовуються локальні водоочисні технології і засоби. Тому в області після того, як спаде активна фаза цієї надзвичайної ситуації, активно буде працювати протиепідемічна служба, щоб не допустити як появи, так і поширення випадків холери”, – заявив держсанлікар.

За його словами, є достатня кількість лікарських та діагностичних засобів, щоб продіагностувати гострі кишкові інфекції, в тому числі й холеру.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня