karpat.in.ua

Воєнний стан: як цивільним виїхати на лікування за кордон

Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» розповіли, хто та як може виїхати на лікування за кордон.

Задля роз’яснення ситуації МОЗ прийняло Наказ №574 від 05.04.2022 р., яким затвердило критерії направлення українців для лікування за кордон на період дії воєнного стану та визначення закладів охорони здоров’я, які здійснюють координацію такого направлення.

Хто має право отримати медичну допомогу за кордоном

За роз’ясненнями МОЗ для осіб, які відповідають наведеним вище критеріям, є два шляхи отримання лікування за кордоном:

На підставі такої заяви приймається рішення про внесення такого пацієнта в евакуаційний лист. Після внесення пацієнта до такого листа МОЗ надсилає запит до країн-членів Європейського Союзу та країн-членів Європейської Економічної Зони про необхідність медичної евакуації.

Міністерство отримує пропозиції та підтверджує можливість евакуації. МОЗ використовує пропозиції та можливості партнерських клінік і інших країн, які не є членами Євросоюзу, зокрема, США, Канади тощо.

Пацієнт (його рідні) повинні подбати про документи, що посвідчують особу — закордонний паспорт. Також потрібні виписки з історії хвороби (зокрема, для дітей).

МОЗ наголошує, що пацієнта можуть супроводжувати родичі або близькі, якщо існує потреба у сторонній допомозі та підтримці через важкий стан або необхідність у подальшому післяопераційному догляді. Міністерство визначає час та пункт перетину кордону, узгоджує перетин із прикордонною службою. За підтримки обласної військово адміністрації здійснюється евакуація пацієнтів до визначених клінік-хабів або аеропортів у Польщі, Румунії, Словаччині.

Повернення в Україну здійснюється через посольства чи консульства у країні перебування пацієнта. Медична евакуація для українських пацієнтів є безоплатною.

Джерело