В ЄС переслідування в Інтернеті буде каратися

В ЄС переслідування в Інтернеті буде каратися

10:53 Червень 21, 2023

Життя 1997 4 хвилини

Magyar

Після самогубства Ніколь “Коко” Фокс в Ірландії кібер-булінг був визнаний кримінальним злочином, а її мати Джекі Фокс проводить кампанію за те, щоб переслідування в Інтернеті стало кримінальним злочином по всьому ЄС.

Слідом за Ірландією так званий закон COCO може бути прийнятий в ЄС. Ніколь “Коко” Фокс повісилася у 2018 році у 21 рік після 3 років фізичного та онлайн-насильства.

Відтоді її мати Джекі невтомно боролася за прийняття закону про криміналізацію переслідувань в Інтернеті. У 2021 році в Ірландії прийняли так званий “Закон Коко”, який може передбачати до 7 років позбавлення волі для тих, хто поширює або публікує інтимні зображення людини без її згоди.

Джекі Фокс довела справу до Страсбурга і сподівається, що закон буде прийнятий у всьому ЄС.

“Чого б я дійсно хотіла, то це закону, який би захищав таких жертв, як Ніколь, та їхні сім’ї, щоб нікому не довелося переживати те, що переживаю сьогодні я, тому що я не можу бачити свою доньку поруч зі мною. Але спадщина Коко тут, зі мною, в Ірландії. Тому я везу її в Європу, щоб думати про життя, які можна врятувати таким чином” – заявила Джекі Фокс.

Інші країни також почали боротися з кібербулінгом, наприклад, Італія та Франція. Але деякі депутати Європарламенту хочуть, щоб в Європейському Союзі була спільна система з цього питання.

“Режим відповідальності зараз фактично діє заднім числом, тому що зараз інтернет регулюється модерацією. Зараз це працює так, що будь-хто може публікувати все що завгодно, в будь-який час, без фільтрів і без обмежень, а потім або мережі, або інші користувачі інтернету повідомляють, що циркулює проблемний контент”, – додала Жюстін Атлан, виконавчий директор Асоціації електронного дитинства.

Активісти кампанії проти булінгу хочуть, щоб алгоритми працювали на випередження, а не просто реагували, коли проблема вже сталася.

“Ми усвідомлюємо, наскільки вони можуть втручатися в наше життя, тому що принцип алгоритму працює, надсилаючи нам різний контент залежно від того, хто ми є, що ми використовуємо, що нам подобається тощо. Тому їхнє виправдання, що вони нічого не знають, поки ми їх не попередимо, є сумнівним”, – зазначила Жюстін Атлан, виконавчий директор Асоціації електронного дитинства.

 Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня