Німеччині потрібно 1,5 мільйона іммігрантів на рік

Німеччині потрібно 1,5 мільйона іммігрантів на рік

16:08 Липень 5, 2023

Життя 1862 5 хвилин

Magyar

Німеччині потрібно 1,5 мільйона іммігрантів на рік, вважає голова незалежного економічного консультативного органу при федеральному уряді.

Як зазначила в понеділок у газетному інтерв’ю Моніка Шніцер, голова Ради економічних експертів (Sachverständigenrat zur Begutachtung der gesamtwirtschaftlichen Entwicklung), з огляду на те, що кожного року з Німеччини емігрує 400 тисяч осіб, для збереження робочої сили на тому ж рівні країні необхідно 1,5 мільйона «нових громадян».

Для цього треба терміново запровадити «культуру включення» (Wilkommenskultur), підкреслила професорка порівняльної економіки Мюнхенського університету (LMU). Така зміна означає, що імміграційні служби повинні не «відмовляти людям, а надавати послуги», зокрема не вимагати від іноземців, які претендують на робочі місця, знання німецької мови, а зробити так, щоб усі співробітники імміграційних служб володіли англійською мовою, пояснила вона.

А відтак додала, що закон, який регулює імміграцію працівників з-поза меж ЄС, є кроком у правильному напрямку. Однак потрібно робити набагато більше. Наприклад, якщо американська компанія Intel хоче побудувати завод з виробництва напівпровідників у Магдебурзі й найняти іноземних робітників, треба забезпечити такі умови, щоб вони почувалися в місті в Саксонії-Ангальт (колишня НДР), як удома.

«Водночас імміграція не повинна супроводжуватися нестачею внутрішньої робочої сили, тому набагато більше уваги і грошей слід витрачати на освіту», – заявила голова дорадчого органу. На її думку, «свідоцтвом бідності» Німеччини є те, що 25% четвертокласників не вміють правильно читати.

«Ми також повинні залучати більше дівчат і жінок до професій, пов’язаних з технологіями, ІТ та наукою, оскільки саме в цих галузях спостерігається найбільший дефіцит робочої сили, і потрібно більше цінувати працівників старшого віку, щоб вони не обирали ранній вихід на пенсію замість роботи», – зазначила Моніка Шніцер.

У червні бундестаг (федеральний парламент) ухвалив закон про імміграцію, покликаний розширити можливості для працівників з країн, що не входять до ЄС. Це стало одним із найбільших починань коаліційного уряду соціал-демократів (СДПН), зелених та лібералів (ВДП).

Уряд заявляє, що завдяки новому закону в Німеччині створюється найсучасніша імміграційна система у світі. Головним нововведенням є так звана «карта шансів» – бальна система, створена за зразком канадської. Вона дозволяє нараховувати бали на основі професійної кваліфікації, знання німецької або англійської мови, віку та попередніх зв’язків з Німеччиною, зокрема тривалого перебування в країні. Наприклад, чотири бали надаються за професійну кваліфікацію, яка може бути натуралізована в Німеччині. Ті, хто заробить щонайменше шість балів, отримають посвідку на проживання на один рік для пошуку роботи на місці. Ті мігранти, які мають дійсний диплом без натуралізації, одержують карту шансів автоматично. Для професій, пов’язаних з ІТ та діджиталізацією, бали можуть надаватися на основі сертифікатів професійних знань замість формальної шкільної кваліфікації, наприклад диплома про вищу освіту.

Було запроваджено також правило, згідно з яким шукачі притулку, які мають відповідну кваліфікацію і вже отримали пропозицію про роботу, можуть подати заяву на отримання дозволу на роботу. Умовою для цього є відкликання заяви про надання притулку. Завдяки зусиллям FDP це не загальне правило, а одноразове послаблення, що застосовується лише до шукачів притулку, які прибули до квітня цього року. На думку лібералів, це дозволить уникнути перетворення можливості отримати дозвіл на роботу на так званий фактор pull or push, тобто подальше посилення привабливості німецької системи притулку за рахунок збільшення ризику нелегальної імміграції.

Джерело: (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня