ООН стверджує, що лише невелика частина допомоги для нужденних в Україні, про яку було заявлено, є доступною

ООН стверджує, що лише невелика частина допомоги для нужденних в Україні, про яку було заявлено, є доступною

11:30 Серпень 4, 2023

Життя 931 4 хвилини

Magyar

У лютому гуманітарні організації ООН та агентства у справах біженців звернулися із закликом надати 3,9 мільярда доларів США допомоги мільйонам українців, які живуть в Україні і покинули країну через війну, але менше 30 відсотків цієї суми є доступними, заявив у вівторок Координатор із гуманітарних питань ООН в Україні Деніз Браун.

Виступаючи під час онлайн-конференції в Києві, Браун заявив, що 17 мільйонів українців потребують допомоги, але було профінансовано менше 30 відсотків запитуваної гуманітарної допомоги. Гуманітарний координатор ООН в Україні зазначив, що підготовка до другої зими після початку війни є зростаючою проблемою для країни, оскільки багато будинків зруйновано і тисячі людей залишилися без даху над головою через прорив дамби в Новій Каховці.

У лютому гуманітарні агенції ООН та агенції у справах біженців звернулися із закликом надати 5,6 мільярда доларів США для допомоги мільйонам українців, які живуть в Україні та покинули країну через війну. Із $3,9 млрд, про які йшлося у спільному зверненні, Управління з координації гуманітарних питань (УКГП), яке має на меті допомогти понад 11 мільйонам людей через свої 650 партнерських організацій, отримає $3,9 млрд. Решту суми – 1,7 мільярда доларів – УВКБ ООН запросило для допомоги приблизно 4,2 мільйонам українських біженців, які наразі перебувають у десяти приймаючих країнах Східної та Центральної Європи.

У звіті гуманітарного офісу Агентства з надання допомоги, опублікованому минулого тижня, зазначається, що нестача фінансування “перешкоджає операціям і додає проблем через відсутність безпеки та інші перешкоди”.

Браун повідомив, що зараз за підтримки ООН, Європейського Союзу та Світового банку проводиться дослідження з оцінки потреб. Координатор зазначив, що оцінка може бути завершена за кілька тижнів, але довгострокові потреби є величезними.

“Ми знаємо, що донори роблять усе можливе, але потреби населення величезні. Я впевнений, що фінансування надійде”, – зазначив Браун.

Дамба в Новій Каховці була атакована вранці 6 червня. Ворог підірвав дамбу на Новокаховському водосховищі в південній частині Херсонської області, яка наразі перебуває під контролем росії. Українці та росіяни звинувачують один одного у вибуху. Москва заперечує свою причетність до підриву дамби і звинувачує Київ в аварії, яка також призвела до переміщення і загибелі тисяч людей в цьому районі.

За даними ООН, її гуманітарні агентства надали допомогу майже 16 мільйонам людей в Україні минулого року, в тому числі на територіях, непідконтрольних київському уряду. Більше третини з них отримали грошову допомогу.

Джерело:  (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня