Twitter, ймовірно, допомагав Саудівській Аравії порушувати права людини

 Twitter, ймовірно, допомагав Саудівській Аравії порушувати права людини

16:42 Вересень 7, 2023

Життя 926 3 хвилини

Magyar

Конфіденційні дані користувачів могли бути передані арабській державі.

Згідно з новими звинуваченнями в судовому процесі проти неї, компанія, що стоїть за Twitter, тепер відома як X, в останні роки, можливо, зливала набагато більше конфіденційної інформації саудівському уряду, ніж американцям, британцям чи канадцям.

Цивільний позов був поданий минулого року братом засудженого до 20 років ув’язнення в арабській державі, який проживає в США. Абдулрахман аз-Задан працював керівником Червоного Півмісяця і ділився гумористичними зауваженнями з приводу економіки Саудівської Аравії, перш ніж зникнути, а потім з’явитися в якості обвинуваченого.

Адвокати аз-Задана кажуть, що арешт чоловіка і встановлення його особи вимагали отримання конфіденційних даних, як і у випадку з тисячами інших користувачів Твіттера. Кілька з них пізніше були затримані й піддані тортурам.

Репресії арабської держави проти критично налаштованих осіб не є унікальними: суд Саудівської Аравії виніс вирок для чоловіка – смертну кару – виключно на підставі його активності в Твіттері та на YouTube. У 54-річного Мухаммеда аль-Гамді було всього 10 підписників, причому два акаунти містили менше 1 000 твітів, здебільшого пости відомих критиків режиму.

Згідно з матеріалами справи, троє саудівських агентів проникли в Twitter у 2014 і 2015 роках, двоє з них видавали себе за співробітників Twitter. Їхній збір даних зрештою призвів до арешту аш-Шадана.

Адвокати брата чоловіка стверджують, що під керівництвом тодішнього генерального директора Twitter Джека Дорсі компанія ігнорувала або знала про дії уряду Саудівської Аравії, але закривала на них очі з фінансових міркувань і заради збереження хороших відносин із королівством, основним інвестором компанії.

Дослідження Amnesty International засвідчило, що Спеціальний кримінальний суд Саудівської Аравії (спочатку створений як антитерористичний) часто засуджує мирних активістів, звичайних людей, релігійних лідерів і навіть представників шиїтської меншини до тривалих термінів ув’язнення або смертної кари на основі зізнань, отриманих під тортурами, після вкрай несправедливих судових процесів.

 Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня