karpat.in.ua

Угорський лікар прооперував американця в печері на глибині понад тисячу метрів

Бригада медиків Спелеорятувальної служби Угорщини першою дісталася до пораненого дослідника із США, якому тиждень тому стало зле в печері в Туреччині на глибині в понад тисячу метрів. Там бригаді угорських медиків вдалося стабілізувати стан 40-річного чоловіка.

«Швидка реакція уряду Туреччини та закупівля необхідного медичного обладнання врятували мені життя», – сказав американець.

Марк Дікі, у якого почалася шлунково-кишкова кровотеча, саме проводив дослідження на глибині в понад тисячу метрів у рамках міжнародної експедиції.

Чоловік був у такому стані, що медикам довелося допомагати йому в печері. Для його порятунку була розпочата міжнародна акція. Окрім турецької, у ній узяли участь команди з Угорщини, Хорватії, Італії, Болгарії та Словенії.

На початку тижня бригада з чотирьох медиків Спелеорятувальної служби Угорщини першою дісталася до Марка Дікі. Стан дослідника вдалося стабілізувати за допомогою ліків та переливання крові.

Складне втручання виконав волонтер угорської Спелеорятувальної служби.

«Спустився фахівець, котрий займається спелеоспортом і може проводити маніпуляції на глибині в тисячу метрів. Разом з ним була група медиків та спорядження, за допомогою якого він забезпечив умови для роботи», – розповів керівник Спелеорятувальної служби Угорщини.

«Я при свідомості, розмовляю. Але мені знадобиться чимало допомоги, щоб вибратися звідси», – сказав Марк Дікі у своєму відеозверненні. Він розуміє, наскільки складно буде дістати його на поверхню. За словами експертів, навіть здоровій людині потрібно 16 годин, щоб піднятися з глибини в понад тисячу метрів.

Тим часом міжнародні рятувальні групи намагаються розширити вузькі проходи печери, аби дістати спелеолога й доставити його до лікарні.

hirado.hu