В Ірані жінка, яка не прикриває волосся, тепер може отримати до 10 років ув'язнення

В Ірані жінка, яка не прикриває волосся, тепер може отримати до 10 років ув'язнення

13:08 Вересень 22, 2023

Життя 2231 4 хвилини

Magyar

Усього через кілька днів після першої річниці загибелі Махси Аміні, яку забили до смерті за «невідповідну зачіску», парламент Ірану ухвалив закон, що передбачає до 10 років ув’язнення для порушниць дрес-коду, запровадженого з міркувань дотримання ісламської релігії.

Закон, який був прийнятий у середу 152 голосами проти 34, передбачає можливість призупинення покарання на строк до трьох років, що автоматично відновиться за будь-яке нове правопорушення.

Згаданий закон має бути схвалений теократичним наглядовим органом іранської держави – Радою опікунів, але такі суворі заходи зазвичай не порушуються органом шиїтських релігійних учених.

У країні з 90-мільйонним населенням, яка вже охоплена серйозною економічною, соціальною та політичною кризою, поліція моралі, котра наглядає за правилами поведінки та одягу, 16 вересня 2022 року в Тегерані за «неналежне носіння» хіджабу настільки жорстоко побила 22-річну Махсу Аміні, жінку курдського походження, що вона померла від отриманих травм через три дні. Жорстокість поліції моралі, створеної після ісламістської революції 1979 року, була сприйнята іранською громадськістю не як надмірність, а як вияв суті режиму. Тож розгорнувся стихійний народний рух за повалення режиму, який був придушений жорстокими засобами лише через кілька місяців. Однак за новими інцидентами майже завжди йдуть нові демонстрації, і навіть сьогодні, незважаючи на драконівські обмеження, багато жінок залишають волосся непокритим на знак протесту проти ісламського дрес-коду.

Згідно з місцевою інтерпретацією шаріату, починаючи з підліткового віку, дівчата зобов’язані покривати волосся хіджабом і носити вільний одяг, щоб сторонні особи не могли розгледіти контури їхнього тіла. Наразі порушницям загрожує від 10 днів до двох місяців ув’язнення або штраф у розмірі кількох тисяч ріалів.Закон, ухвалений у середу, також карає тих, хто «пропагує наготу» чи «висміює хіджаб» у засобах масової інформації або в соціальних мережах. А тим, хто порушує дрес-код «організовано» або в співпраці з «ворожим іноземним урядом, органом чи організацією», загрожує від 5 до 10 років ув’язнення.

Проєкт закону піддався жорсткій критиці з боку експертів ООН з прав людини, які назвали його «гендерним апартеїдом», що посилює «системну дискримінацію» і «тотальне підкорення» жінок та дівчат владою.

                                                                                                                                                                          Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня