Кілька тисяч росіян висилають із Латвії

Кілька тисяч росіян висилають із Латвії

14:49 Вересень 22, 2023

Життя 897 3 хвилини

Magyar

Близько 3500 громадян росії цього тижня отримають письмовий заклик виїхати з Латвії, поінформувала міграційна служба Латвії.

Повідомляється, що це люди, які не подали заяву для оформлення посвідки на постійне проживання, а також не подали до 1 вересня документів на складання іспиту з латиської мови. Відтак термін їхньої посвідки на проживання вважається закінченим, тому вони повинні покинути Латвію до 30 листопада.

Восени минулого року парламент країни посилив правила отримання посвідок на проживання для російських громадян у зв’язку з війною росії проти України.

Для того щоб зазначені особи могли й надалі залишатися в Латвії, вони повинні подати заяву на отримання дозволу на постійне проживання та продемонструвати певний рівень знання латиської мови.

30% мешканців Латвії, населення якої становить 1,9 мільйона, є російськомовними. Більшість з них осіла там за радянських часів.

Через нові правила, які, за офіційними даними, стосуються приблизно 20 тисяч осіб, виникла запекла суспільна дискусія. Тож, за пропозицією уряду, парламент надав додаткові два роки для складання мовного іспиту.

Ті, хто не пройшов його до 1 вересня 2023-го, можуть подати заяву на дворічний вид на проживання або спробувати скласти екзамен ще раз. А ті, хто взагалі не з’явився на іспит, тепер отримають лист від міграційної служби.

За попередніми даними, на мовний іспит заявки подали близько 13 тисяч росіян, 11 тисяч з них склали його.

На думку критиків таких правил, сувора система вимог до володіння мовою та видворення позначиться здебільшого на людях похилого віку й представниках соціально вразливих верств, які не становлять загрози для національної безпеки Латвії. Багато з них усе життя провели в країні. З іншого боку, прихильники згаданих правил стверджують, що ці люди мали достатньо часу та можливостей, щоб вивчити латиську мову.

hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня