Міністр культури та інновацій Угорщини відвідав Велику Добронь на Ужгородщині

Міністр культури та інновацій Угорщини відвідав Велику Добронь на Ужгородщині

16:29 Вересень 24, 2023

Життя 1481 4 хвилини

Magyar

Міністр культури та інновацій Угорщини Янош Чак у рамках візиту на Закарпаття відвідав Дитячий будинок милосердя «Добрий самаритянин», Центр професійно-технічної освіти ім. Егана Еде та Лісову школу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ у селі Велика Добронь.

Угорський урядовець у суботу прибув до Берегова для участі в урочистому відкритті навчального року в Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ. У рамках візиту міністр зустрівся з керівництвом області, представниками громадських та церковних організацій.

Першою зупинкою у Великій Доброні став Дитячий будинок милосердя «Добрий самаритянин», вихованці якого зустріли гостя концертною програмою. Відтак директорка дитячого будинку Андрея Катко провела екскурсію закладом, ознайомила відвідувачів з його роботою. Після цього Янош Чак зустрівся з керівниками Закарпатської реформатської церкви, а також оглянув Центр професійно-технічної освіти ім. Егана Еде та Лісову школу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ.

«Велика Добронь – фантастичне село з населенням трохи більше шести тисяч людей, де функціонують три школи. А це означає, що угорці, які тут живуть, мають упевненість у завтрашньому дні», – сказав кореспонденту нашого видання міністр культури та інновацій Угорщини Янош Чак. Він додав, що хоча село переважно живе за рахунок сільського господарства, завдяки Центру професійно-технічної освіти молодь може опановувати різні спеціальності. «На мою думку, Велика Добронь – зразковий населений пункт», – підкреслив міністр. Щодо Дитячого будинку милосердя «Добрий самаритянин», який утримується реформатською церквою, Янош Чак наголосив: «У закладі виховуються 92 дітей. Працівники виконують зразкову роботу. Велика Добронь ніби маленький угорський всесвіт, де громада опікується сиротами, родини забезпечують себе, є три школи. Нехай таким буде весь Карпатський басейн!»

Міністра під час поїздки Закарпаттям супроводжувала, зокрема, Агнеш Горнунг, державна секретарка, відповідальна за питання сім’ї в міністерстві культури та інновацій. «Я дуже рада бачити, як тут реалізовується ідея, у яку ми віримо в Будапешті, про те, що сім’ї єдині й ми повинні допомагати родинам у Карпатському басейні. Ми намагаємося надавати всебічну підтримку закордонним угорським сім’ям. Цьому, зокрема, сприяє програма «Пуповина», у рамках якої угорські матері в Карпатському басейні отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, а також одноразову допомогу як матері в Угорщині», – наголосила держсекретарка.

Еніка Вараді/Várady Enikő/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня