Гергей Гуляш: Угорщина підтримує забезпечення фундаментальних прав закарпатських угорців та відновлення їхніх мовних прав

 Гергей Гуляш: Угорщина підтримує забезпечення фундаментальних прав закарпатських угорців та відновлення їхніх мовних прав

09:20 Вересень 25, 2023

Життя 1752 5 хвилин

Magyar

Угорщина підтримує Закарпаття, підтримує людей, які тут проживають, “підтримує угорську громаду на Закарпатті, підтримує гарантування їхніх фундаментальних прав, підтримує відновлення їхніх мовних прав”, заявив міністр канцелярії прем’єр-міністра Угорщини Гергей Гуляш у неділю на відкритті Берегівського навчального центру Колегіуму ім. Матяша Корвінуса (Matias Corvinus Collegium -MCC).

На церемонії відкриття нового навчального центру КМКС у Берегові Гергей Гуляш подякував губернатору Закарпаття Володимиру Микиті за те, що він завітав на захід, продемонструвавши, наскільки “співпраця між угорцями та українцями важлива в такий складний час”. Серед угорських етнічних груп закарпатська громада перебуває у найскладнішому становищі. Угорщина підтримує Закарпаття, “завжди, в усі часи і всюди підтримує людей, які тут живуть, підтримує угорську громаду на Закарпатті, підтримує гарантування їхніх фундаментальних прав, підтримує відновлення їхніх мовних прав”, – зазначив він. Гергей Гуляш подякував усім, хто зробив можливим відкриття закладу та нової будівлі навчального центру. Угорщина засуджує російську агресію, розв’язання війни і порушення територіальної цілісності України, заявив міністр. Він нагадав, що з початку війни Україна, і зокрема Закарпаття, отримує безперервну фінансову підтримку.

Обсяг грошової допомоги Угорщини з початку війни перевищив 35 мільярдів форинтів. Благодійні організації доставили в Україну тисячі тонн пожертвувань на суму близько 10 мільярдів форинтів і у співпраці з угорською державою забезпечили прийом десятків тисяч біженців з України та транзит понад мільйона біженців через територію Угорщини, заявив Гергей Гуляш. Щодо двосторонніх відносин, він підкреслив: для Угорщини важливі добросусідські відносини, “вона хотіла б бути другом України”, але “односторонні жести, навмисні непорозуміння і дії, які порушують права угорської громади, не дозволяють цього зробити”. Гуляш Гергей заявив, що Україна справедливо посилається на міжнародне право, скаржачись на порушення свого суверенітету, але водночас вона “ігнорує основні права і міжнародні норми національних меншин, які проживають на її території”. Угорці, які боролися і жертвували своїми життями за свободу України, заслуговують на те, щоб їх вважали своїми і щоб їм повернули те, що країна відібрала у них, “перш за все, вільне використання рідної мови скрізь, але особливо в освіті”, – зазначив він.

За словами Гергея Гуляша, нова будівля МСС – це підготовка до кращого післявоєнного майбутнього вже сьогодні. За його словами, Колегіум МСС “пропонує унікальну можливість для талановитої молоді, починаючи з 10-річного віку, навчатися в аспірантурі в Карпатському басейні та в Угорщині”. Давайте молитися і працювати за те, щоб війна якнайшвидше закінчилася і якнайшвидше настав мир, підсумував прем’єр-міністр.

Віктор Микита, голова Закарпатської військової адміністрації, подякував Угорщині за гуманітарну допомогу Україні. За його словами, без різних національних громад, які проживають тут, Закарпаття ніколи не було б таким, яким ми його знаємо. “Люди живуть тут у мирі та толерантності вже тисячу років, і я зроблю все можливе, щоб так було і в майбутньому”, – зазначив Микита. МСС відкрив свої двері в Берегові шість років тому. З того часу, незважаючи на труднощі війни, діяльність закладу продовжує розширюватися, і зараз він починає новий навчальний рік із 234 учнями у своєму новому, більш просторому та сучасному центрі.

Джерело: mti.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня