Каталін Сілі виступила в Берегові з лекцією про виклики глобального світу та важливість екологічно свідомого способу життя

Каталін Сілі виступила в Берегові з лекцією про виклики глобального світу та важливість екологічно свідомого способу життя

13:08 Вересень 29, 2023

Життя 1199 6 хвилин

Magyar

Головна радниця прем’єр-міністра Угорщини, засновниця та почесна голова Національної ради зі сталого розвитку Каталін Сілі 27 вересня відвідала Берегово, де виступила з презентацією «Глобальні виклики ХХІ століття» в Навчальному центрі «Матіас Корвінус колегіум» (Mathias Corvinus Collegium (MCC).

На думку Каталін Сілі, навіть суспільство, яке живе в охопленій війною країні, не може уникнути впливу глобального світу та труднощів, спричинених глобалізацією. Вона звернула увагу на те, що через зміну клімату, перенаселення та надзвичайну екологічну шкоду наша планета до 2100 року може стати непридатною для життя. Щоб уникнути цього, нам треба прагнути до розумного управління наявними в нас енергетичними ресурсами, які обов’язково слід зберегти. «Ми повинні поводитися екологічно свідомо, щоб залишити Землю придатною для життя для наших нащадків», – наголосила Каталін Сілі.

Вона також зазначила, що на сьогодні людська діяльність істотно змінила три чверті наземного та близько 66% морського середовища. «Водночас не слід забувати, що кожен може щось зробити для захисту навколишнього середовища», – підкреслила головна радниця прем’єр-міністра. А відтак додала, що завдяки освіті й вихованню наступні покоління мають стати партнерами в цій справі, аби збереження нашої планети для нащадків стало частиною їхнього способу мислення.

«Закарпаття – це частина Карпатського басейну. Угорці, які проживають в області, є невід’ємною частиною угорської нації, навіть якщо (закарпатські угорці, – ред.) є громадянами іншої країни», – зазначила Каталін Сілі. «Саме тому важливо, щоб вони мали доступ до знань рідною мовою, які допомагають їм орієнтуватись у викликах ХХІ століття», – пояснила вона.

Роль невеликих громад у поширенні екологічно свідомого ставлення до навколишнього середовища в повсякденній діяльності людей є надзвичайно важливою, зазначила Каталін Сілі: «Якщо кожен із нас зрозуміє, що наше завдання – свідоме поводження з відходами, від покупок до компостування, якщо громада робитиме це як команда, то це буде внесок не тільки в сьогодення».

Представляючи результати низки досліджень, проведених на цю тему, головна радниця прем’єр-міністра зазначила, що для можливості підтримувати наш нинішній спосіб життя, нам знадобиться 1,75 Землі. Якби всі хотіли жити за стандартами Північної Америки, нам би знадобилося п’ять планет. Той факт, що ми забираємо ресурси в майбутніх поколінь, є вражаючим і сумним. 2 серпня 2023 року стало днем перевищення. Це означає, що в цю дату людство використало ресурсні межі всього 2023 року, ускладнивши тим самим долю наших нащадків.

На Генеральній Асамблеї ООН у вересні 2015-го країни світу прийняли Порядок денний сталого розвитку на період до 2030-го та пов’язані з ним 17 цілей сталого розвитку. Разом із Паризькою кліматичною угодою щодо зміни клімату цей документ визначає, як разом зробити світ кращим, і служить глобальною основою для міжнародного співробітництва у сфері сталого розвитку і його економічних, соціальних, екологічних та управлінських аспектів. У Парижі були визначені такі цілі: викорінення бідності та голоду, підтримка здоров’я та благополуччя, якісна освіта, гендерна рівність, чиста вода й базова чистота, доступна та чиста енергія, пристойна робота й економічне зростання, розвиток промисловості та інфраструктури, інновації, зменшення нерівності, спроможні міста та громади, відповідальне споживання й виробництво, дії проти зміни клімату, захист океанів і морів, наземних екосистем, мир, справедливість, а також партнерство для досягнення окреслених завдань усіма країнами.

Каталін Сілі окремо наголосила на важливості миру. За її словами, після встановлення миру головним питанням стане вирішення глобальних проблем, від чого прямо залежить те, «яким буде життя наших дітей, онуків і правнуків та з якими викликами вони зіткнуться».

Керівниця Берегівської філії Навчального центру МСС Беата Добша, подякувавши за виступ, повідомила, що заклад планує організовувати подібні зустрічі кожні два тижні. Зокрема 12 жовтня відбудеться дотичний до цієї теми захід – День Zero Waste. Долучитися до нього можуть усі бажаючі, незалежно від статі, віку та національності. Для україномовних учасників буде забезпечено синхронний переклад, що зробить захід доступним для кожного закарпатця, додала Беата Добша.

(CsA/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня