karpat.in.ua

Міжнародне агентство з атомної енергії досліджує якість морської води поблизу Фукусіми

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) розпочало тестування якості морської води та морської риби поблизу Фукусіми вперше з моменту викиду очищеної охолоджувальної води з атомної електростанції. Експерти МАГАТЕ не очікують, що рівень радіації в рибі, виловленій у цьому районі, підвищився.

Як повідомлялося раніше, Токіо оголосив, що цього року випустить у море понад мільйон тонн води зі зруйнованої атомної електростанції “Фукусіма”. Раніше регулюючі органи визнали безпечним скидання води, яка все ще містить сліди тритію (радіоактивного ізотопу водню), після очищення.

Пол МакГінніті, експерт МАГАТЕ, зазначив, що існує ймовірність того, що рівень тритію в морській воді дещо підвищиться напередодні викиду, але очікується, що рівень радіоактивності буде приблизно таким самим, який був зафіксований минулого року напередодні викиду.

Можливе незначне підвищення рівня тритію в морській воді поблизу викиду, але очікується, що рівень радіоактивності не зазнає значних змін порівняно з періодом, який спостерігався минулого року перед викидом.

Японія почала скидати воду в Тихий океан 24 серпня, щоб охолодити активні зони трьох реакторів на АЕС “Фукусіма-1” на північному сході країни, які розплавилися після цунамі 2011 року. Рибалки, що працюють у цьому районі і сусідніх країнах, протестують проти викиду, котрий, як очікується, триватиме десятиліттями. Китай заборонив імпорт рибної продукції з Японії.

У липні МАГАТЕ заявило: якщо викид відбудеться за планом, він матиме незначний вплив на навколишнє середовище, морську фауну і здоров’я людей.

Експерти агентства, які прибули в країну на прохання японського уряду, відвідують атомну станцію Фукусіма вперше з моменту початку викиду. Вони вивчають якість морської води і морських відкладень, а також риби.

У п’ятницю вчені МАГАТЕ протестують зібрану в четвер рибу в лабораторії Японського агентства рибальства в місті Чіба, що поблизу Токіо. Вони стверджують, що надішлють ідентичні зразки до лабораторій кількох інших країн, включаючи Японію, Китай, Південну Корею та Канаду, для порівняльного аналізу.

Джерело