На Урані вперше зафіксовано інфрачервоне полярне сяйво

На Урані вперше зафіксовано інфрачервоне полярне сяйво

19:53 Жовтень 28, 2023

Життя 1222 2 хвилини

Астрономи вперше змогли розглянути інфрачервоне полярне сяйво (аврору) на Урані, використовуючи архівні дані гігантського телескопа Keck II на Мауна-Кеа (Гаваї), передає Space.com.

Як і полярні сяйва Землі, полярні сяйва на Урані виникають, коли заряджені частинки сонячного вітру взаємодіють із магнітним полем планети і прямують вздовж силових ліній магнітного поля до магнітних полюсів. При вході в атмосферу Урану заряджені частинки стикаються з молекулами атмосфери, змушуючи ці молекули світитись.

На Землі полярне сяйво виникає внаслідок зіткнень з атомами кисню та азоту та має переважно червоний, зелений та синій кольори. Однак на Урані переважаючими атмосферними газами є водень і гелій за набагато нижчих температур, ніж на Землі. Це призводить до того, що полярне сяйво Урану має переважно ультрафіолетові та інфрачервоні довжини хвиль.

Ультрафіолетове сяйво на Урані вперше помітив у 1986 році зонд НАСА «Вояджер-2», пролітаючи повз планету. Щоб виявити його інфрачервоний аналог, знадобилося майже 40 років.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня