Вчені знайшли новий спосіб переробляти ключовий компонент підгузків

Вчені знайшли новий спосіб переробляти ключовий компонент підгузків

09:57 Жовтень 29, 2023

Життя 1732 2 хвилини

Вчені придумали, як за п’ять хвилин перетворити ключовий компонент підгузків – полімерний суперабсорбер – на рідину, придатну для вторинної переробки, пише Science Alert.

Група дослідників з німецького Технологічного інституту Карлсруе (KIT) та китайського Університету Сіань Цзяотун використала ультрафіолетове випромінювання для руйнування ключової частини підгузків, при цьому не потрібно жодних додаткових хімічних речовин – тільки вода.

“Ланцюжки, що зв’язують полімери, розриваються під дією світла. Потім вони стають настільки вільними, що плавають у воді і перетворюються на рідкі волокна. Цей метод з використанням УФ-випромінювання приблизно в 200 разів швидше, ніж з використанням кислот”, – пояснив Павєл Лєвкін, професор кафедри багатофункціональних матеріальних систем KIT.

Дослідження 2021 року показало, що кислоти можуть бути використані для розриву полімерних ланцюгів, щоб розщепити сам матеріал. Однак це складно і дорого, тому щорічно близько двох мільйонів тонн суперабсорбентів спалюється або вирушає на звалище.

У новій технології після вирізання вкладишів з підгузків вони змочувалися водою і підпадали під вплив ультрафіолетової лампи потужністю 1000 Вт. Усього за кілька хвилин матеріал перетворювався на рідину.

Речовина, що залишається після переробки, може бути використана в різних цілях, у тому числі як загусник для барвників на водній основі або компонент різних клеїв.

Суперабсорбери можна зустріти і в інших гігієнічних та медичних виробах – наприклад, у бинтах.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня