Зміна клімату несе нову загрозу – поширення в Європі смертельної геморагічної лихоманки

Зміна клімату несе нову загрозу – поширення в Європі смертельної геморагічної лихоманки

15:04 Листопад 6, 2023

Життя 1241 4 хвилини

Magyar

Влада Франції повідомила про виявлення вірусу кримсько-конголезької геморагічної лихоманки (КГЛ) у кліщах, зібраних на півдні країни. Захворювання поширюється паразитами, переважно кліщами, які не можуть вижити в регіонах з помірним кліматом. Заражені членистоногі були знайдені вже і в Угорщині.

Заражені геморагічною лихоманкою кліщі Hyalomma, виявлені в південних регіонах Франції, викликали значне занепокоєння серед експертів. Спалахи важкої вірусної геморагічної лихоманки, схожої на лихоманку Ебола, досі на території континентальної Європи були спорадичними. Раніше інфікованих паразитів виявили на Корсиці, повідомляє Euronews.

Хоча у Франції поки що не зафіксовано жодного випадку захворювання людей, органи охорони здоров’я та експерти попереджають, що кліматичні зміни сприяють поширенню смертельного вірусу.

Hyalomma, великий твердий кліщ з Африки та Азії, який переносить вірус ХКВГС, потрапив до Європи з перелітними птахами. Хоча ці комахи були присутні на Корсиці протягом десятиліть, їхнє виявлення у 2015 році на узбережжі Середземного моря свідчить, що вони вже поширилися й на континенті. Екологічні зміни, спричинені зміною клімату, створюють сприятливі умови для подальшого розповсюдження кліщів Hyalomma. Це викликає дедалі більше занепокоєння серед експертів та чиновників зі сфери охорони здоров’я.

Інфіковані кліщі присутні і в сусідній Угорщині. Цього літа в м. Баконі та західному басейні озера Балатон був виявлений вид Hyalomma rufipes, який переносить вірус кримсько-конголезької геморагічної лихоманки.

У відповідь на виявлення вірусу Французьке національне агентство з питань продовольства, навколишнього середовища та професійної гігієни (Anses) рекомендувало проводити активне спостереження за кліщами. Органи охорони здоров’я закликають дотримуватися профілактичних заходів, зокрема носити закрите взуття, уникати трав’янистих ділянок, ходити спеціально відведеними стежками та ретельно оглядати себе після прогулянок на свіжому повітрі. У разі укусу кліща рекомендується негайно видалити комаху пінцетом та провести дезінфекцію. Далі потрібно спостерігати за станом здоров’я людини.

Через 10–13 днів після укусу можуть з’явитися такі симптоми кримсько-конголезькоїгеморагічної лихоманки: дратівливість, висока температура (може триматися тижнями), біль у спині, суглобах чи шлунку, слабкість, почервоніння очей, горла, обличчя, жовтяниця (у важких випадках), часті носові кровотечі та синці в міру прогресування хвороби.

Відсутність специфічних противірусних препаратів та вакцин проти КГЛ робить профілактичні заходи та усвідомлені дії після укусу кліща ще більш важливими.

Експерти наголошують на необхідності просвітницької роботи серед населення, посилення епіднагляду й інформування медичних працівників про хворобу та її симптоми. У Франції в найближчі роки планують провести поглиблену мультидисциплінарну оцінку ризику захворювання людей, щоб розробити стратегію боротьби з потенційним поширенням КГЛ.

Джерело:  (portfolio.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня