До списку зникаючих видів додали ще більше рослин і тварин

До списку зникаючих видів додали ще більше рослин і тварин

13:01 Листопад 15, 2023

Життя 1933 5 хвилин

Magyar

Понад 20 нових рослин і тварин було внесено до затвердженого австралійським урядом списку видів, які перебувають під загрозою зникнення, адже країна переживає черговий складний сезон лісових пожеж. До переліку зникаючих видів додали індійську жабу-бика (Kaloula pulchra), 8 видів раків та науково не описану річкову рибу.

У той час як Австралія переживає найгірший з часів «чорних» літніх пожеж 2019 року сезон, федеральний уряд оголосив про внесення 25 доповнень до списку із 2000 видів рослин і тварин, які перебувають під загрозою зникнення або знаходяться на межі зникнення.

«Оскільки погода знову стає спекотною і сухою, ми намагаємося діяти, щоб дати нашій дикій природі більше шансів протягом сезону пожеж», – заявила міністерка навколишнього середовища Таня Пліберсек в онлайн-інтерв’ю The Guardian, зазначивши, що попередні пожежі поставили деякі види на межу вимирання. «Підготувавшись зараз, ми зможемо врятувати більше тварин і рослин, які перебувають під загрозою зникнення, якщо виникне нова пожежа», – додала вона.

До оновленого списку ввійшли 10 рослин, 8 крабів, три ссавці, три риби та одна жаба. Зокрема п’ять класифікуються як такі, що перебувають під загрозою зникнення. До них належать тяньджарський краб і галактична риба Хантер Апланд, обидва ці види водяться в штаті Вікторія. Хижаки та широкозубий щур, на якого впливає кліматична криза, також потрапили до списку видів, що перебувають під загрозою зникнення. Барвистий прісноводний рак зараз зустрічається в обмежених ареалах, при цьому він дуже чутливий до навколишнього середовища, зокрема до чуми та інвазивних видів.

Вищезгадана гірська галаксія Хантера не є науково відомою і зустрічається лише в семи частинах водозбору річки Хантер. Ця риба сприйнятлива до інвазивних видів та патогенів і перебуває під загрозою зникнення через втрату біорізноманіття, спричинену лісовими пожежами та кліматичною кризою.

Жаба Uperoleia martini (маленька чорна жаба з жовтими плямами) була перенесена з незанесених до Червоної книги до зникаючих видів після того, як її популяція через посухи та лісові пожежі за 13 років скоротилася на 50%.

Понад сто видів отримали «новий» захист

Діатомовий щур, також відомий як двохвостий сумчастий, – кущовий ссавець, що водиться в Південній Австралії й Квінсленді, – опинився під загрозою зникнення через втрату середовища існування, наслідки зміни клімату та отруєння пестицидами.

Вікторійському широкозубому щуру (Mastacomys fuscus), якому загрожують хижаки, зокрема лисиці й коти, перебуває під загрозою через наслідки зміни клімату та фрагментацію популяції. Тому цього гризуна також внесли до списку зникаючих видів.

Знаючи, що літо, згідно з прогнозами, буде спекотним та сухим, уряд Австралії витратив 13,2 мільйона доларів на захист місцевих рослин, тварин і сільськогосподарських угідь від лісових пожеж та інших природних катаклізмів.

Понад сто видів отримали «новий» захист після того, як було оцінено вплив «чорних» літніх пожеж.

Пліберсек каже, що Співдружність повинна тісніше співпрацювати з органами влади штатів, територій та місцевого самоврядування, щоб забезпечити належне дотримання природоохоронного законодавства.

Зокрема міністерка зазначає, що будівельники також повинні відігравати певну роль у забезпеченні того, щоб нові будинки не загрожували зникаючим видам. За її словами, під час здійснення своєї діяльності, вони мають робити все можливе для захисту ключових територій, наприклад, установлювати нові коридори для дикої природи.

Експерти зазначають, що потрібно вдосконалити законодавство, зокрема надіслати забудовникам потужний сигнал.

Джерело: origo.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня