Папа Франциск: «Бідність – це сором нашого світу»

Папа Франциск: «Бідність – це сором нашого світу»

10:59 Листопад 21, 2023

Життя 1510 4 хвилини

Magyar

«Бідність – це сором нашого світу», – заявив у неділю Папа Франциск, закликаючи церкву допомогти «пораненим і невидимим» людям, які живуть на вулицях міст. Ці слова він виголосив у День бідних, під час якого пообідав з 1200 нужденними.

У 2015 році глава католицької церкви запровадив День бідних, який відзначається щороку в неділю, наступну за Днем святого Мартина.

Нужденні з Риму та інших єпархій Італії сиділи на лавах базиліки Святого Петра на месі, яку відслужив Папа Франциск.

У своїй промові глава церкви зазначив, що бідність – це не лише брак матеріальних благ, але й культурна та духовна убогість. За його словами, на вулицях наших міст є «поранені, невидимі бідні люди, крики болю яких заглушуються загальною байдужістю суспільства, яке завжди зайняте і неуважне».

Бідні навіть не мають звички голосно заявляти про свою долю, а навпаки, соромляться і ховаються, зауважив він. «Ми повинні підійти до них зі сміливістю. Подумаймо про всіх тих, хто пригноблений, знівечений, виключений; про жертв воєн; про тих, хто, ризикуючи життям, покидає свою країну; про тих, хто не має ні хліба, ні роботи, ні надії», – наголосив Папа Римський.

Він підкреслив, що йдеться не про одну чи дві життєві ситуації, бідних є маса. Глава церкви також дав рецепт: треба збільшувати увагу й любов до нужденних, кількість яких постійно зростає. Серед тих, кому потрібна допомога, він назвав і християн, котрі сповідують свою віру нелегально.

За традицією в День бідних Папа Франциск пообідав з нужденними за підтримки Спільноти святого Івана з Єрусалима, католицької організації «Карітас» та Папського бюро милостині. Цього року на обід, який був організований міжнародною мережею готелів і відбувся в залі аудієнцій у Ватикані, запросили 1200 осіб. Їх пригощали котлетами з птиці, канелоні з начинкою та тірамісу.

За даними Карітасу, опублікованими в неділю, майже 6 мільйонів осіб в Італії живуть у бідності, з них 2,1 мільйона – у крайній бідності, тобто ці люди не в змозі забезпечити себе навіть найнеобхіднішим.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня