Львівські лікарі провели одну з найскладніших операцій черевної порожнини

Львівські лікарі провели одну з найскладніших операцій черевної порожнини

19:53 Листопад 21, 2023

Життя 1162 3 хвилини

Magyar


Під час обстеження пацієнтки медики шукали каміння в нирках, а виявили ракову пухлину підшлункової залози.

У Львові хірурги виконали рідкісну радикальну операцію, щоб урятувати життя пацієнтки з онкологічною патологією. Операція Віппла, яку провели спеціалісти Лікарні Святого Пантелеймона, вважається одним із найскладніших втручань у хірургії органів черевної порожнини, повідомляють у Першому медичному об’єднанні Львова.

Повідомляється, що під час обстеження пацієнтки медики шукали каміння в нирках, а виявили ракову пухлину підшлункової залози.

“Пацієнтка – 60-річна Марія з Львівщини. Все своє життя жінка пропрацювала на виробництві. Про здоров’я дбала завжди, адже через онкологію передчасно пішли з життя її рідні. Тому регулярно проходила обстеження. Так було і цієї весни, коли пані Марія пішла на планове УЗД. Лікарі підозрювали, що в нирках жінки утворилось каміння. Натомість просто приголомшили: у неї виявили пухлину підшлункової залози. І КТ-діагностика підтвердила: у пацієнтки – пухлина головки підшлункової залози розміром 3х4 сантиметри. Утвір щільно прилягав до портальної і верхньої брижийкової вени”, – повідомляють медики.

Коли жінка потрапила до Центру онкології Лікарні Святого Пантелеймона, мультидисциплінарна команда розробила тактику її лікування, першим етапом якого стала хіміотерапія, і тільки після п’яти курсів хіміотерапії хірурги-онкологи разом із судинними хірургами провели операцію Віппла, яки тривала шість годин.

Спершу хірурги виконали панкреатодуоденальну резекцію – видалили частину підшлункової залози, частину шлунка, жовчного міхура та дванадцятипалої кишки. Далі – видалили уражено частину портальної та мезентерійної вени, через яку проходить венозна кров до печінки, встановивши натомість штучний протез завдовжки шість сантиметрів, – йдеться в повідомленні.

На шосту добу після операції жінка вже поїхала додому, але на неї ще чекає курс хіміотерапії й тривала реабілітація.

Лікарі нагадують, що рак підшлункової залози є однією з п’яти найпоширеніших онкологічних хвороб в Україні. Він небезпечний тим, що в 95% пацієнтів протікає абсолютно безсимптомно, і пацієнти звертаються до лікарів надто пізно, коли пухлина метастазувала та операція уже не ефективна. Виявити захворювання можна, якщо своєчасно проходити планові медичні обстеження.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня