Малярія шириться світом – ВООЗ

Малярія шириться світом – ВООЗ

14:46 Грудень 3, 2023

Життя 1175 3 хвилини

Magyar

За останні роки кількість випадків малярії в усьому світі зросла, і з 2017 року ще немає жодного прогресу в приборканні захворювання, йдеться у звіті Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Минулого року було зареєстровано близько 249 мільйонів випадків малярії, тоді як у 2019-му, до епідемії коронавірусу, – 233 мільйони. Кількість людей, які померли від хвороби у зазначені роки, становила 608 тисяч і 576 тисяч відповідно. Водночас бракує даних за роки епідемії коронавірусу.

За даними ВООЗ, боротьбі з малярією завадила не тільки епідемія коронавірусу, викликом є і зміна клімату. З підвищенням температури повітря комарі, які поширюють хворобу, розмножилися в таких регіонах, де їх досі не було, зокрема в Ефіопському нагір’ї. З іншого боку, нові місця для розмноження комах створюють повені.

Запобіжні заходи ускладнюються й переселенням людей через стихійні лиха.

За даними ВООЗ, додатковою проблемою є і те, що комарі та інші паразити стають стійкими до деяких інсектицидів, знизилася й ефективність протималярійних препаратів.

94 відсотки випадків малярії минулого року були зареєстровані в Африці, але більшість нових випадків зафіксовано в Пакистані. У 2021 році в цій країні було зареєстровано півмільйона хворих на малярію, але минулого року їхня кількість зросла до 2,6 мільйона, не в останню чергу через масштабні повені влітку 2022 року.

Хвороба може загрожувати життю.

ВООЗ оголосила про боротьбу з малярією 23 роки тому. За даними організації, з 2000 по 2022 рік вдалося запобігти 2,1 мільярда випадків інфікування та 11,7 мільйона смертей завдяки профілактичним програмам, зокрема знищенню місць розмноження комарів та обробці інсектицидами протимоскітних сіток.

Малярію спричиняють паразити, які переносяться самками деяких комарів.

Симптоми захворювання включають лихоманку, озноб, головний біль, біль у м’язах і втому, іноді виникають нудоту, блювота та діарея. У деяких випадках інфекція може викликати небезпечні для життя ускладнення – ниркову недостатність, інсульт.

MTI/Index

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня