Вежа Гарісенда в Болоньї може обвалитися

Вежа Гарісенда в Болоньї може обвалитися

15:37 Грудень 3, 2023

Життя 1193 2 хвилини

Magyar

Влада побоюється, що вежа Гарісенда висотою 47,5 метра в центрі Болоньї може завалитися, тому територію навколо об’єкту перегородили,  повідомляє BBC.

За даними міської ради, ситуація вкрай критична. Згідно із останніми замірами, ухил вежі сягає 4 градусів і змінився його напрямок. Об’єкт, зведений у 1109 році, закрили для відвідувачів у жовтні після того, як датчики зафіксували значний рух у будівлі. Перевірка виявила зношеність матеріалів, з яких складається її основа. Навколо вежі Гарісенда збудували захисну огорожу висотою 5 метрів, за планами також мають натягнути металеві сітки.

Висота Гарісенди була зменшена в 14 столітті, оскільки вона почала нахилятися. Вежа згадується в поемі Данте «Божественна комедія», написаній у 1321 році.

Міська рада запустила так званий план цивільної оборони, щоб зберегти вежу, і заявила, що робота, яка зараз триває, є «першим етапом, проведеним для гарантування її безпеки».

За оцінками влади, лише шлагбаум біля вежі коштуватиме 4,3 мільйона євро, тож відкрила загальний збір для оплати реставрації.

Міськрада назвала проєкт «надзвичайним викликом», який «вимагає відданості всього міста та тих, хто любить Болонью і один із її найвидатніших символів».

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня