ЄС готовий допомогти Україні розслідувати екологічні злочини скоєних росією

ЄС готовий допомогти Україні розслідувати екологічні злочини скоєних росією

16:33 Грудень 4, 2023

Життя 1155 3 хвилини

Magyar

Євросоюз готовий допомогти Україні в розслідуванні екологічних злочинів рф, оскільки їхній масштаб величезний, але правовий контекст цих злочинів не дуже чіткий. Збиток екології України внаслідок війни оцінюється в 56,7 мільярда євро.

Про це пише DW з посиланням на заступника генерального директора директорату Єврокомісії з питань юстиції Нільса Берндта.

За його словами, “масштаби ймовірних екологічних злочинів, скоєних в Україні, величезні”.

“Ми не можемо згадати чогось подібного з минулого. При цьому правовий контекст цих злочинів не дуже чіткий”, – визнав він.

За його словами, Єврокомісія та профільні органи країн-членів ЄС готові допомогти Україні в розслідуванні можливих екологічних злочинів росії.

Берндт також наголосив, що в сучасній історії вже є випадки, коли країни отримували компенсацію за заподіяну їм екологічну шкоду внаслідок військових конфліктів.

Як зазначає DW, збиток екології, завдані довкіллю України внаслідок війни, Київ оцінює в 56,7 мільярда євро. Країна посідає одне з перших місць у світі за площею замінованих територій – 30% території.

Найбільшим злочином екоциду рф в Україні міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець називає підрив дамби Каховської ГЕС у червні цього року, який вчинили російські загарбники.

За словами міністра, на відновлення лісів і національних парків, де тривають бойові дії, знадобиться щонайменше 20 років.

Також, за його даними, військові дії вже призвели “до додаткового викиду в атмосферу 150 мільйонів тонн парникових газів”.

Українська влада не тільки фіксує збитки, яких російська армія, за їхніми оцінками, щоденно завдає природним ресурсам країни, а й документує конкретні дії, що до них призводять. Україна від початку війни офіційно зафіксувала 2900 таких злочинів. 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня