Китай запустив перший у світі ядерний реактор четвертого покоління

Китай запустив перший у світі ядерний реактор четвертого покоління

19:28 Грудень 7, 2023

Життя 842 2 хвилини

Китай розпочав комерційну експлуатацію ядерного реактора нового покоління − першого у світі такого типу.

Про це пише Reuters з посиланням на державні ЗМІ.

Порівняно з попередніми реакторами, атомна електростанція Шидаован четвертого покоління в північній китайській провінції Шаньдун призначена для ефективнішого використання палива, посилення економіки, безпеки та зменшення впливу на навколишнє середовище. 

Видання зазначає, що Китай зараз переходить до атомної енергетики, щоб спробувати досягти цілей викидів вуглекислого газу.

Високотемпературний газоохолодний реактор (HTGCR) потужністю 200 мегаватів, розроблений спільно державною комунальною компанією Huaneng, університетом Цінхуа та Китайською національною ядерною корпорацією, використовує модульну конструкцію.

До модульних електростанцій належать станції потужністю менше ніж 300 МВт, які можна побудувати за межами майданчика. Вони можуть працювати у віддалених місцях та забезпечувати енергією традиційно важкодоступні галузі важкої промисловості. Водночас критики заявляють, що така технологія занадто дорога.

NuScale Power, яка мала стати першою американською компанією, яка отримала ліцензію на будівництво невеликого модульного реактора, заявила про зупинку проєкт потужністю 462 МВт у штаті Юта через зростання витрат.

Китай має на меті виробляти 10% електроенергії за допомогою атомної енергії до 2035 року і 18% до 2060 року. Станом на вересень цього року Пекін не досяг мети, запланованої до 2020 року, зі досягнення атомної потужності потужністю 58 гігават. 

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня