Виявлено кілька нових видів м'якошерстих їжаків

Виявлено кілька нових видів м'якошерстих їжаків

12:30 Грудень 24, 2023

Життя 965 4 хвилини

Magyar

У Південно-Східній Азії виявлено п’ять нових видів м’якошерстих їжаків. Два з них є абсолютно новими видами, тоді як інші три можуть бути ідентифіковані як нові підвиди. Всі вони належать до групи м’якошерстих їжаків, які є волохатими, а не колючими.

Співробітники Національного музею природознавства Смітсонівського інституту використовували ДНК-тестування для виявлення різних генетичних ліній, які пізніше були визначені як окремі види у порівнянні з музейними зразками.

Один з абсолютно нових видів, Hylomys vorax, мешкає в тропічному дощовому лісі на схилах гори Лейзер на півночі Суматри.

Вони мають довжину близько 12 см, темно-коричневе хутро, дуже вузьку мордочку і повністю чорний хвіст.

Hylomys macarong – ще один абсолютно новий вид їжаків. Вони також мають темно-коричневе хутро, але більші за їжаків Hylomys vorax – близько 14 см завдовжки. Вони живуть у тропічних лісах південного В’єтнаму і їхня назва походить від в’єтнамського слова, що означає “вампір” (Ma cà rồng), оскільки самці цього виду мають довгі, схожі на ікла різці, – повідомляє Sky.

Дослідницька група стверджує, що потрібні подальші дослідження, щоб зрозуміти, для чого служать ікла. За словами провідного дослідника доктора Арло Хінклі, результати дослідження підкреслюють, що навіть щодо добре вивчених груп тварин, таких як ссавці, відкриття ще попереду.

Три інші нові види, які раніше вважалися підвидами Hylomys suillus, тепер виокремлюють як окремі види. Їжаки Hylomys dorsalis живуть у горах північного Борнео, а їжаки Hylomys maxi – у горах Суматри та Малайського півострова.

Вони зустрічаються в багатьох країнах Південно-Східної Азії, особливо в Таїланді, Лаосі та М’янмі.

Всі п’ять видів активні як вдень, так і вночі і, як і інші їжаки, всеїдні.

Доктор Хінклі каже: “Виходячи з польових спостережень і звичок своїх близьких родичів, ці їжаки, ймовірно, гніздяться в норах і шукають укриття серед коріння дерев, повалених стовбурів, скель, луків, підліску і листяного опаду, коли шукають їжу”.

Джерело: Origo

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня