В ОТЦК підтвердили, що їм та поліції наказали перевіряти чоловіків на блокпостах Київщини

В ОТЦК підтвердили, що їм та поліції наказали перевіряти чоловіків на блокпостах Київщини

10:06 Січень 3, 2024

Життя 2112 4 хвилини

Magyar

Київський ОТЦК та СП підтвердив, що комендатурі та поліції Київської області поставили завдання “шукати осіб, які порушують законодавство про мобілізацію”, на блокпостах.

Про це повідомляє Київський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки у відповідь на запит УП, Київський міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, пише УП

“З метою сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану, відповідно до пунктів 5.4.2. протоколу засідання оперативного штабу ради оборони Київської області від 18 грудня №229, Головному управлінню Національної поліції в Київській області, Управлінню патрульної поліції у Київській області ДПП, Комендатурі Київської області поставлено завдання: “у взаємодії опрацювати та впровадити додаткові заходи на блокпостах, розміщених на міжнародних автомобільних дорогах у межах Київської області, з метою виявлення осіб, що вчинили порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію або порушили правила військового обліку”.

В ОТЦК наголосили, що співпрацюють з поліцією та діють виключно в рамках чинного законодавства.

Також у відповіді на запит зазначено, що в Київській області з 26 грудня 2023 року по 06 січня 2024 року проводяться “заходи, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, а саме заходи щодо виявлення розвідувальну диверсійних груп. Проте з відповіді незрозуміло, чи впроваджені заходи щодо пошуку порушників законодавства про мобілізацію на блокпостах лише на період з 26 грудня по 06 січня.

Оновлено: Київський міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки у відповіді на запит УП повідомив, що не здійснював “заходів масового оповіщення та вручення повісток” на блокпостах з 26 по 28 грудня та не отримував “окремих розпоряджень щодо підсилення мобілізаційних заходів з 28 грудня по 6 січня на тимчасових додаткових блокпостах Києва”.

Водночас, як повідомляє Київський МТЦК та СП, їхні працівники могли вручити повістку за вимогою поліції, якщо була виявлена особа, яка ухиляється від призову.

“Представники територіальних центрів комплектування могли бути задіяні за вимогою співробітників Національної поліції, які здійснюють перевірку громадян, у разі виявлення осіб, які перебувають в розшуку як такі, що ухиляються від призову на військову службу по мобілізації.

В таких випадках співробітники ТЦК та СП перевіряють особу через електронний реєстр військовозобов’язаних “Оберіг”, якщо є підстави, передбачені законом, вручають військовозобов’язаному повістку для уточнення його військово облікових даних”.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня