Протезування на Закарпатті: що варто знати

Протезування на Закарпатті: що варто знати

15:45 Січень 23, 2024

Життя 1245 3 хвилини

На безоплатний протез мають право всі українці, не тільки військові. А саме: військовослужбовці та службовці правоохоронних органів, ветерани; постраждалі від війни цивільні громадяни; люди з інвалідністю, які отримали її не через бойові дії; діти з інвалідністю, діти з порушеннями опорно-рухового апарату. Військові забезпечуються двома видами протезів: механічним та електричним.

Про це під час брифінгу розповіли в Закарпатській ОВА.

– Міністерство соціальної політики постійно вдосконалює роботу щодо протезування. Запущений електронний кабінет особи з інвалідністю, де всі мають можливість зареєструватися в онлайн-режимі, обрати собі необхідний протез та отримати фінансування. За 2023 рік було профінансовано близько 80 млн грн на різні засоби протезування. Тобто більше трьох тисяч осіб обслуговуються за рахунок Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, – розповів Петро Добромільський, заступник голови Закарпатської ОВА.

За словами Анатолія Шибаєва, виконувача обов’язків керівника Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, у краї було реалізовано близько 10 тисяч різноманітних виробів протезування та спецобладнання на суму 80 млн грн.

– Більша частина – це протезно-ортопедичні вироби, крісла колісні, протези молочної залози, протезно-ортопедичне взуття, компенсаційні виплати тощо. На протезно-ортопедичні вироби було виділено торік 56 млн грн, протезно-ортопедичне взуття – понад 6 млн грн, засоби пересування – 12 млн грн, протези молочної залози – 2 млн грн. Ці кошти надходять до відділення щомісячно. Дані беруться з Централізованого банку даних з проблем інвалідності. Що стосується учасників бойових дій, то цього року до відділення Фонду за направленнями звернулися понад 40 осіб, з яких 26 уже повністю забезпечені всім необхідним. У 2024-му учасники бойових дій профінансовані більш ніж на 10 млн грн, – розповів Анатолій Шибаєв, виконувач обов’язків керівника Закарпатського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Зокрема учасники бойових дій отримують фахову допомогу з протезування/ортезування виключно в Україні. Однак у найскладніших випадках та за відсутності технологій у нашій країні пацієнтів-військовослужбовців направляють на протезування за кордон.

Христина БІКЛЯН, “Карпатський об’єктив”

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня