У Румунії організатори масових заходів повинні поширювати друкований текст державного гімну

У Румунії організатори масових заходів повинні поширювати друкований текст державного гімну

14:55 Лютий 9, 2024

Життя 1173 3 хвилини

Magyar

У Румунії на будь-якому заході, де виконується державний гімн, організатори мають забезпечити, аби його учасники правильно співали його, згідно з текстом. Відповідні поправки до закону цього тижня ухвалили в парламенті країни.

У грудні 1989 року в Румунії відбулася революція, яка повалила комуністичну автократію, після чого державним гімном став вірш «Desteapta-te romane!» (Прокинься, румуне!), написаний у 1848 році трансільванським поетом-революціонером Андеєм Мурешаном, покладений на музику композитором Антоном Панном.

Відповідно до додатку до закону, який регулює використання державних символів Румунії, прийнятого в 1994 році, скорочена версія (обмежена першими трьома та останніми строфами) гімну, що складається з 11 куплетів, також може використовуватися на офіційних заходах.

Проте, на думку соціал-демократів, які ініціювали нинішні зміни до закону, виконання скороченої версії державного гімну часто викликає проблеми, а це призводить до того, що люди інколи зовсім не знають тексту державного гімну або знають його лише приблизно.

Згідно з обґрунтуванням, закон спрямований на те, щоб якомога більше людей вивчило текст гімну.

Поправка до закону вимагає від організаторів заходів розміщувати текст скороченої (чотири строфи) версії гімну на друкованих листівках, вхідних квитках, запрошеннях або на проєкторах. Невиконання цієї вимоги вважається порушенням, за яке може бути накладено штраф у розмірі 2500–5000 лей (1 лей 9,95 гривні).

Парламент Румунії вдруге за короткий час вніс зміни до закону про державну символіку. Президент Клаус Йоганніс місяць тому анонсував закон, згідно з яким громадяни зобов’язані виявляти повагу до національного прапора та гімну Румунії, вони не можуть паплюжити національних символів жодним чином. За порушення закону правоохоронні органи можуть накласти штраф від 10 до 20 тисяч лей.

 (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня